Ekocuda vol. 7 – sposób na ciekawe (i odpowiedzialne) zakupy

Hej! Tegoroczna, jesienna edycja targów kosmetyków naturalnych Ekocuda – to już czwarta, w której miałam okazję uczestniczyć. Ekocuda są dla mnie corocznym kosmetycznym świętem – to tam mogę uzupełnić zapasy naturalnych produktów korzystając z niższej ich ceny i przy okazji nie zapłacić za wysyłkę, która czasem odstrasza mnie od popełnienia zakupów. Czy warszawskie Ekocuda vol.7 zaskoczyły mnie czymś pozytywnym? Co udało mi się przywieźć ze stolicy? Zapraszam na krótki wpis 🙂

Czytaj dalej Ekocuda vol. 7 – sposób na ciekawe (i odpowiedzialne) zakupy

Wyposażenie salonu fryzjerskiego – jak zrobić to dobrze?

Wygląd twojego salonu fryzjerskiego powinien satysfakcjonować nie tylko ciebie, ale przede wszystkim twoich klientów. Żeby jednak tobie oraz twoim pracownikom dobrze się pracowało, tworzona przestrzeń musi być jak najbardziej funkcjonalna. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych mebli fryzjerskich nadających się do zabudowy salonu, ale możesz również zdecydować się na meble wykonywane na zamówienie.

Poczekalnia na dobry początek 

Jednym z miejsc, które widać na pierwszy rzut oka, jest poczekalnia. Zadbaj o to, aby wyglądała ona jak najbardziej przyjaźnie. Wygodna kanapa, niewielki stolik lub ława, a także coś do czytania, to podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego. Do tego pyszna, pachnąca kawa i każdy z twoich klientów będzie cieszył się relaksem, zamiast niecierpliwić się czekaniem. Koniecznie postaw w rogu wieszak na ubrania. 

Meble fryzjerskie – wygoda klienta na pierwszym miejscu 

Podstawowym meblem, o którego wyposażenie powinieneś zadbać, są wygodne fotele fryzjerskie. To w nich twoi klient spędzą najwięcej czasu, dlatego kluczową kwestią przy doborze tego rodzaju mebli powinna być wygoda. Dobrze, kiedy posiadają one oparcie na nogi, a jeśli tak nie jest, możesz w odpowiednim miejscu ustawić specjalny podnóżek, do kupienia jako osobne akcesorium. Twój klient z pewnością będzie ci za to wdzięczny. Drugim elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest myjnia fryzjerska. Szczególnie ważne jest w niej oparcie głowy. Warto, aby wybrana przez ciebie myjnia posiadała dodatkową poduszkę w miejscu, gdzie opiera się głowę. Co więcej, zwróć również uwagę na możliwość regulacji wysokości oraz kąta siedzenia. Jest to funkcja wygodna nie tylko dla twoich klientów, ale także dla personelu.

Jak wybrać meble dla personelu?

Kolejną istotną kwestią jest wygoda twoich pracowników. Koniecznie zadbaj o wygodne meble fryzjerskie takie jak stołki na kółkach. Dzięki temu twoi fryzjerzy będą mogli przybrać najbardziej dogodną dla siebie w danym momencie pozycję. Poza tym istotnym dodatkiem są także wózki fryzjerskie, stanowiące swego rodzaju podręczne przyborniki. Przydadzą się zarówno w trakcie farbowania, jak i modelowania fryzury klienta. Tutaj także nie bez znaczenia jest jakość sprzętu, jakim posługują się twoi pracownicy. Ze względu na fakt, że salon fryzjerski jest nie tylko miejscem świadczenia profesjonalnych usług, ale również miejscem sprzedaży, rozstaw w nim także regały czy półki, na których prezentować się będą produkty i akcesoria na sprzedaż. 

Lustereczko powiedz przecie… 

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego są także lustra. Służą one nie tylko klientom, ale również samej przestrzeni. Nie jest bowiem tajemnicą, że odpowiednia ilość luster zdecydowanie powiększa przestrzeń, a także czyni ją bardziej otwartą i przyjazną. Powinny się one nie tylko znaleźć naprzeciwko każdego stanowiska fryzjerskiego, ale również za nim. Duże lustro warto także powiesić w poczekalni. Ładnie będzie się ono również prezentować na recepcji. 

Bez dodatków ani rusz 

Jak wiadomo w kwestii wyposażenia wnętrza, istotne są nie tylko meble fryzjerskie, ale także dodatki, które nadają aranżacji wyjątkowego charakteru. Możesz na przykład zdecydować się na dominujący motyw czy fakturę. Jeśli np. twoim ulubionym kolorem jest srebrny, możesz zdecydować się na srebrne lampy czy ozdobne figurki ustawione po kątach. Kolor srebrny pięknie będzie współgrał z chromowanymi elementami mebli. Ten kolor wyjątkowo dobrze prezentuje się na tle białych lub czarnych ścian. Wybierając srebro na swoją dominantę aranżacyjną, zrezygnuj z wzorzystych tapet czy jaskrawych kolorów na ścianach.

Pozdrawiam serdecznie!

elfnaczi

Wpis sponsorowany. Powstał w ramach współpracy.