EKOCUDA | JESIEŃ 2019 | ŚWIADOMOŚĆ WZRASTA

Hej! Wydaje się, że nie tak dawno pisałam Wam o wiosennej edycji Ekocudów, a tu już zbliża się ta jesienna. Ten rok był dla mnie niesamowicie intensywny – najpierw bardzo długa sesja – praktycznie od końca kwietnia do początku lipca, później praktyki na oddziale wewnętrznym i prawie 1,5 miesiąca w Londynie – połączyłam zwiedzanie z pracą.

Poprzednio, mimo najszczerszych chęci nie mogłam pojawić się w Warszawie – mam jednak nadzieję, że tym razem się uda i listopadzie uzupełnię kosmetyczne zapasy, które po kilku miesiącach blogowej stagnacji naprawdę się skurczyły.


kosmetyki mineralne, ekocuda

Jak zwykle Ekocudom przyświeca dobra idea – po pierwsze, kosmetyki, gadżety i środki czystości mają być przebadane i bezpieczne dla naszej skóry, a także nie powinny szkodzić środowisku. Na szczęście producenci coraz bardziej zwracają na to uwagę, a i konsumenci należą do coraz bardziej odpowiedzialnych i wymagających. Mimo ciągłego pędu i życia w szybkim tempie staramy się żyć w zgodzie z naturą i często wracać na jej łono – do lasów, łąk, jezior czy gór. Taka filozofia przyświeca też każdej edycji ekologicznych targów.

Dlaczego tak bardzo lubię się na nich pojawiać? Przede wszystkim dlatego, że mam możliwość przetestować interesujące mnie kosmetyki na własnej skórze. Na stoiskach zawsze ustawione jest mnóstwo testerów, więc to, czy konsystencja albo zapach danego produktu przypadną mi do gustu wcale nie stoi pod znakiem zapytania. Poza tym sama możliwość rozmowy z właścicielem danej marki, jego pomoc w dobraniu produktu i radość z poszukiwania nowości są dla mnie świetnym argumentem by wsiąść w samochód i przyjechać na weekend z Białegostoku do Warszawy.

Cieszy mnie fakt, że targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a organizacja z roku na rok jest coraz lepsza. Jestem bardzo ciekawa warsztatów prowadzonych na terenie targów – jeszcze nie miałam okazji w nich uczestniczyć, a tematy niejednokrotnie mnie interesowały. Jeśli się nie mylę, jako instruktorzy i mentorzy mieli okazję wystąpić nawet lekarze – jedne z moich ulubionych dermatolożek z instagrama – dziewczyny z @dermatolook. Na pewno pojawiała się tam też ceniona przeze mnie Agnieszka z napieknewlosy.pl. To dzięki niej wiem, jak panować nad moją czupryną 😉

ekocuda jesień 2019 październik, listopad, gdańsk, warszawa, poznań

Jeśli już wiecie, z czym to się je to pewnie jesteście też ciekawi, kiedy i gdzie na takie targi można wpaść. Ekocuda odbędą się w Gdańsku – 12 i 13 października (Stadion Energa Gdańsk), Warszawie – 16 i 17 listopada (Centrum Praskie Koneser) oraz w Poznaniu – 24 i 25 listopada (Concordia Design). Szykujcie portfele (mój co roku płacze, chociaż staram się ograniczać :P) i róbcie listy zakupów – mam nadzieję, że się widzimy!

Pozdrawiam!
elfnaczi

Post powstał w ramach współpracy.