KSIĄŻKI

WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA VOL VII

8 kwietnia 2019

W tamtym roku po raz pierwszy wzięłam udział w książkowej wymianie organizowanej przez Save the magic moments i Socjopatkę. Udało mi się wymienić kilka książek na ciekawe tytuły – na tyle ciekawe, że nie miałam jeszcze okazji po nie sięgnąć, ale ostatnio z różnymi tytułami nie jest mi po po drodze 😛

By i tym razem nie stać i nie przyglądać się z boku przygotowałam książki, których przeczytaniem już się zajęłam, a które mogą wydać się Wam interesujące. Zapraszam na krótką prezentację i czekam na Wasze propozycje!

wielka wymiana książkowa metro 2033 2034 dmitry glukhovsky

Dmitry Glukhovsky, Metro 2033 i Metro 2034, stan db

To książki zaproponowane przez mojego chłopaka. Pierwsze wydanie, Święty Graal dla fanów twórczości Pana Glukhovskiego, drugi tom w twardej oprawie z mapką w środku. Metro to postapokaliptyczny cykl, o którym na pewno słyszeliście. Głównym bohaterem jest Artem, a cała akcja rozgrywa się w rosyjskim metrze, w którym ludzie muszą radzić sobie po przetrwaniu katastrofy nuklearnej. Jeśli jesteście fanami fantastyki, mrocznych klimatów i różnych wizji „końca świata” – to coś dla Was. Wolelibyśmy oddać dwa tomy jednej osobie.

rachel heng klub samobójców, grzeorz lindenberg ludzkość poprawiona

Rachel Heng, Klub Samobójców, stan idealny

To tegoroczna premiera od Wydawnictwa Kobiecego, recenzja tej książki pojawi się niedługo na blogu i instagramie. Kolejna wizja przyszłości, tak samo ponura jak poprzednia. W tej książce śmierć jest towarem luksusowym – długowieczność jest pożądana, a osoby, które nie dostąpią zaszczytu należenia do kręgu kilkusetlatków są wyrzutkami o mniejszych prawach. Czyta się ją szybko, skłania do refleksji i zastanowienia się, czy sztuczne przedłużanie życia ma sens.

Grzegorz Lindenberg, Ludzkość poprawiona, stan db (jeden róg ugryzł kot – prawie jak książka z autografem :P)

Literatura popularnonaukowa opowiadająca o teraźniejszości i przyszłości. W książce mieści się też rys historyczny dotyczący rozwoju technologii i tego, jak szybko się ona zmienia. W książce poruszane są tematy z zakresu inżynierii, mechatroniki, medycyny, a nawet socjologii. Czy w przyszłości zastąpią nas maszyny? Czy sztuczna inteligencja przejmie kontrolę nad światem, jak ma to miejsce w dystopijnych historiach rodem z sci-fi? Ciekawa lektura dla miłośników felietonów i reportaży.

h.p. lovecraft zew cthulhu, remigiusz mróz hashtag

H.P. Lovecraft, Zew Cthulhu, stan db – wymienione na FB na „Takeshi. Cień śmierci”

Klasyka literatury grozy – zbiór opowiadań o jednym z przedwiecznych – potworze Cthulhu. Jeszcze nie miałam okazji czytać, ale mój chłopak jest zachwycony, więc i ja na pewno po tę książkę sięgnę! Motyw Cthulhu przejawia się w wielu miejscach – między innymi grach komputerowych czy innych książkach. Zresztą – klasyk to klasyk – po takie zawsze warto sięgać 😉

Remigiusz Mróz, Hashtag, stan idealny – wymienione na „Samobójcę” z Lew Kanapowy

Hashtag to powieść z kategorii thrillera psychologicznego. Krążą na jej temat mieszane opinie, tym bardziej warto ją przeczytać i wyrobić własną na jej temat. Opowiada o zakompleksionej dziewczynie, a zwrotów akcji jest tyle, że naprawdę ciężko jest zgadnąć, o co chodzi. Jeden moment zbił mnie z pantałyku – nie wiedziałam później, czego mam się spodziewać w zakończeniu. Dobra lektura na dwa, trzy wieczory – można przy niej pogłówkować, a jednocześnie się odprężyć. Mi się podobała 😉

elyse douglas świąteczny list, ahley woodfolk piękno które pozostanie

Elyse Douglas, Świąteczny list, stan bdb

Mimo mylącego tytułu, nie jest to książka, którą należy czytać tylko w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Akcja tej powieści rozgrywa się po prostu w Nowym Jorku w grudniu, w okolicach Wigilii. Literatura obyczajowa z elementami romansu i podróży w czasie. Sama czytałam ją przed Sylwestrem, na wyjeździe i bardzo miło ją wspominam. Coś w sam raz na odprężenie się i zrelaksowanie – czasem literatura kobieca jest potrzebna każdej z nas.

Ashley Woodfolk, Piękno, które pozostanie, stan idealny

O tej książce pisałam już na blogu, to literatura młodzieżowa, która w niesztampowy sposób pokazuje sposób radzenia sobie ze śmiercią bliskiej osoby i przechodzenie przez proces żałoby. Ciekawa lektura, bowiem fabuła nie opiera się na nadchodzących po sobie wydarzeniach, ale głównie na emocjach bohaterów i ich otoczenia. Debiut autorki, z którym warto się zapoznać 🙂

agnieszka witkowicz-matolicz niezwykłę dziewczyny, potęga kiedy

Agnieszka Witkowicz-Matolicz, Niezwykłe dziewczyny, stan idealny

Bardzo ważna książka, dzielę się z nią, ponieważ uważam, że powinno się o niej dowiedzieć więcej osób. Niezwykłe dziewczyny to zbiór historii kobiet, które wygrały z rakiem. Przeszły przez tę chorobę z ogromną siłą, a niekiedy i pozytywną energią, której tak często brakuje osobom zdrowym. Ta książka uświadamia, że rak to nie wyrok, że z tą chorobą można żyć, można wygrać i nadal czuć się dobrze w swoim ciele. Na końcu książki znajdują się też wiadomości medyczne i odpowiedzi na różne pytania.

Michael Breu, Potęga kiedy, stan bdb – wymienione na „Krwawy las” z Czytam na walizkach

Książka, której nie czytałam, ale pewnie już po nią nie sięgnę. To poradnik dotyczący „panowania” nad własnym czasem oraz zbiór informacji na temat tego, jakim typem osobowości jesteśmy śpiącym niedźwiedziem, sową, czy rannym ptaszkiem. Może komuś przyda się bardziej, niż mi.

kosmetyki naturalne w moim ogrodzie

Katharina Bodenstein, Kosmetyki naturalne w moim ogrodzie, stan db

Krótka pozycja z przepisami na własne kosmetyki – proste, szybkie i nieskomplikowane. To dobre kompendium do nauki podstawowych informacji o naturalnych składnikach, które możemy znaleźć w naszym otoczeniu. Ja nie mam weny ani czasu do tworzenia własnych kosmetyków, dlatego chętnię ją na coś wymienię.

wielka wymiana książkowa

Zostawiajcie w komentarzach swoje propozycje do wymiany. Chętnie pozbędę się tego, co już czytałam i znajdę nowe perełki. Jestem otwarta na różne propozycje, chociaż moją miłością jest fantastyka i literatura młodzieżowa. Powodzenia w wymianie.

Pozdrawiam

elfnaczi

Spodoba Ci się także: