EKOCUDA WIOSNA 2019 – EKO GÓRĄ

W tym roku odbyła się kolejna wiosenna edycja Ekocudów – cyklicznie organizowanych targów kosmetyków i produktów naturalnych i ekologicznych. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem i z roku na rok ściągają coraz więcej osób – nie raz pisałam Wam, że naturalna i świadoma pielęgnacja podbije świat 😀

Niestety w tym roku pokonała mnie farmakologia (ach te kolokwia :P) i nie mogłam się na nich pojawić, ale opowiem Wam w kilku zdaniach, jak przebiegały tym razem – zapraszam na nowy wpis.

ekocuda wiosna 2019  aya
ekocuda wiosna 2019 alkemie

Dlaczego warto jeździć na Ekocuda?

Mimo tego, że nie mogłam się wybrać na Warszawską edycję tych targów postanowiłam zdradzić Wam za co tak bardzo je lubię. Po pierwsze – to świetna okazja do spotkania się ze znajomymi zakręconymi na punkcie prawidłowej pielęgnacji. Dziewczyny, które blogują, a które znam „rozrzucone” są po całej Polsce i nie mamy innej okazji, by raz na jakiś czas wyskoczyć na kawę.

Ekocuda są więc miejscem naszych spotkań – raz krótszych, raz dłuższych, ale czasem ważne jest nawet to, że zdążymy zamienić ze sobą kilka zdań.

ekocuda wiosna 2019 resibo

Takie targi są też miejscem, gdzie możemy spotkać na żywo producentów naszych kosmetyków, zapytać ich o historię marki, o to, skąd wziął się pomysł na produkty i czy w przyszłości firma planuje wprowadzić coś nowego.

To miłe, kiedy panie lub panowie na stoisku poznają nas i pytają, jak sprawdziły się u nas poprzednio kupione rzeczy – taka sytuacja spotkała mnie między innymi na stoisku Rapan Beauty – byłam pozytywnie zaskoczona, poczułam wtedy, że ktoś docenia moją internetową twórczość.

ekocuda wiosna 2019 ecolore

Na Ekocudach organizowane są też różne panele, wykłady i warsztaty, które początkującym pomogą zdobyć podstawową wiedzę, a osobom, które już ją posiadają – uporządkować zakodowane informacje. Są prowadzone przez osoby doświadczone, ekspertów w swojej dziedzinie, a miejsca szybko się na nie kończą. Czasem warto się pospieszyć przy zapisach 😀

ekocuda kosmetyki naturalne wiosna 2019

Przechodząc do kolejnego argumentu „na tak” nie mogę nie wspomnieć o możliwości przetestowania kosmetyków, które chcemy kupić. Można dotykać, macać, smarować się, wąchać, czy poprosić o próbki. To ważna kwestia, tym bardziej, że kosmetyki naturalne potrafią być drogie. Jeśli macie tak kapryśną skórę jak moja to wiecie, że nawet coś, co hipotetycznie powinno się sprawdzić może okazać się kompletną katastrofą 😛

cztery szpaki ekocuda 2019

Jak udała się tegoroczna edycja w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu?

Wszystkie trzy już się odbyły i śmiało mogę napisać Wam, że każda z nich okazała się być świetna – zainteresowanie kosmetykami naturalnymi wzrasta, a Ekocuda biły rekordy popularności. Mam nadzieję, że kolejne edycje będą jeszcze lepsze – pojawiają się na nich coraz to nowe marki, ceny są lepsze, firmy oferują większe rabaty, a i asortyment ciągle się zmienia, więc nie sposób się na nich nudzić. W tym roku w trzech miastach Ekocuda odwiedziło ponad 41,5 tysiąca osób – mam nadzieję, że jesienią pobijemy ten rekord 😀

kosmetyki mokosh krem do twarzy figa i zielona herbata krem pod oczy

Dzięki temu, że podzieliłam się z Wami informacją  Ekocudach zdobyłam krem pod oczy  zieloną herbatą i wygładzający krem do twarzy Figa Mokosh 🙂 Pierwszy jest już w fazie testów, ma przyjemną lekką konsystencję i drobinki, które ładnie wyglądają pod makijażem i rozświetlają spojrzenie 😀 Co do Figi – jestem pozytywnie nastawiona, bo słyszałam, że niektórym osobom, poza oczywistym nawilżeniem, pomagała walczyć ze stanami zapalnymi. Chcecie o nich więcej usłyszeć?

Byliście na tegorocznych Ekocudach? Macie w planach pojawić się na kolejnej edycji?

Pozdrawiam

elfnaczi