WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA | PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ VOL. 6

Hej!

Odkąd prowadzę study- i bookstagrama spływa do mnie sporo książek. Udaje mi się je na bieżąco czytać, a nie każda spodobała mi się na tyle, bym kiedyś do niej wróciła, a po drugie (i najważniejsze) – nie mam na książki miejsca. Jeszcze nie dorobiłam się specjalnego regału, a półki uginają się od nadmiaru lektur. Co najgorsze – mam ochotę na przeczytanie nowych, a nie mam gdzie ich trzymać. Muszę więc, czy chcę, czy nie, pozbyć się części.

Znalazłam więc 6 różnych pozycji, które chciałabym posłać w świat. Podobno książki to towar przechodni, a do tego rzecz wielorazowa, więc szkoda, by leżały na półce i zbierały kurz. Być może znajdziecie tu coś, co Was zainteresuje – zapraszam!

Czym jest Wielka Wymiana Książkowa?

To regularnie organizowane przez blogerki wydarzenie, które ma polegać na wymianie książkowej pomiędzy blogerami, ale nie tylko. Nie sprzedajemy tu książek, a wymieniamy się nimi za koszt wysyłki, więc to świetna okazja do szukania nowych, książkowych zdobyczy. A do tego można przy tym poznać nowe osoby!

Ogólne zasady:

  • Akcja trwa od 14 października do 21 października 2018
  • Udział w akcji może wziąć każdy – nie tylko blogger
  • Jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść jest koszt wysyłki książki (ja najprawdopodobniej będę wysyłała egzemplarze Pocztą Polską albo paczkomatem)
  • Organizatorkami są Save the magic moments i Socjopatka, a grafika promująca wymianę została stworzona przez yummyyummyideas . Link to wydarzenia znajdziecie pod TYM linkiem.

Książki, które przygotowałam w większości są w stanie bardzo dobrym. Jedynym „uszkodzeniem” są przełamania od czytania na grzbiecie. Reszta okładki i środek w stanie nienaruszonym! Przygotowałam też krótkie opisy, by było wiadomo, o czym jest dana pozycja, a także do jakiego gatunku należy.

pasożyty w twoim mózgu, mózgobrednie wielka wymiana książkowa

„Pasożyty w twoim mózgu” Kathleen Mc Auliffe – literatura popularnonaukowa, wydawnictwo Czarna Owca, stan bdb. To książka opowiadająca o tym, jak pasożyty mogą manipulować nami oraz przedstawicielami innych gatunków. To ciekawa lektura dla fanów biologii o różnych formach pasożytnictwa oraz komensalizmu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego motyliczka robi z mrówki zombie oraz jaki wpływ na nasz nastrój mają bakterie jelitowe – to coś dla Ciebie. Jest napisana w przystępny sposób, nie nudzi, a w przypisach zawiera badania naukowe, które potwierdzają każdy z omówionych przypadków.  Wymiana z okiemdziewczyn.pl

„Mózgobrednie. 20 i pół mitu o mózgu i jak on naprawdę działa” Henning Beck – literatura popularnonaukowa, wydawnictwo Feeria Science, stan db. To kolejna, nieco bardziej naukowa pozycja. Bardzo ładnie wydana, napisana przystępnym, zrozumiałym językiem, do tego w żartobliwy sposób, przez co łatwo przez nią przebrnąć. To już prawdziwa gratka dla neurobiologów. Obala mity na temat mózgu, które powszechnie krążą w naszym społeczeństwie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy naprawdę wykorzystujemy 10% mózgu – znajdziesz tu odpowiedz. (Książka jest w środku złamana, ale nie wypadają z niej kartki.) Wymiana z mycoffeetime.pl

bardo, tyran wielka wymiana książkowa

„Bardo” Agnieszka Szpila – literatura piękna, wydawnictwo W.A.B., stan bdb. Ta książka to jedna, wielka satyra na temat Polaków. Jest naprawdę bardzo „ostra”, czasem aż kole w oczy, ale część stereotypów, których temat porusza, obecne są nawet w naszym najbliższym towarzystwie. Mnie zszokowała, innych rozśmieszyła. Trzeba ją przeczytać, żeby wyrobić sobie własne zdanie na jej temat. To kontrowersyjna pozycja.  Wymienione z socjopatka.pl

„Tyran” T.M. Frazier – literatura obyczajowa i romans / erotyk, wydawnictwo Kobiece, stan bdb. Druga część przygód Kinga i Doe. Pełna erotycznego napięcia, agresji i brutalności, która nie jest w moim guście, ale sądząc po ocenach na lubimyczytać – innym kobietom musi się podobać. Szybko się ją czyta, jednak do mnie taka literatura nie przemawia – chciałam spróbować i przekonałam się na własne oczy, że to nie moja bajka. Książka ma w środku pieczątkę Taniej Książki, ponieważ do darmowy egzemplarz, który otrzymałam w konkursie do zrecenzowania.

echo morderstwa, francuskie lato wielka wymiana książkowa

„Echo morderstwa” Christi Daugherty – kryminał, wydawnictwo Czarna Owca, stan bdb. Ciekawy kryminał z wątkiem miłosnym w tle. Spodobał mi się pomysł na fabułę oraz fakt, że historia nie jest opowiadana z perspektywy policjanta czy detektywa, a reporterki kryminalnej. Harper, główna bohaterka, w dzieciństwie natknęła się na zmasakrowane zwłoki własnej matki. Teraz, po 15 latach, prowadzi dziennikarskie śledztwo podobnej zbrodni i ma nadzieję na odnalezienie prawdy na temat zabójcy.

„Francuskie lato” Catherine Isaac – literatura współczesna, wydawnictwo Znak Literanova, stan bdb. Poruszająca historia Jess, która jest śmiertelnie chora. Ma tego świadomość i chce znaleźć cień porozumienia z ojcem jej syna – Adamem. Zależy jej na tym, by syn po jej śmierci znalazł się pod dobrą opieką. Czy wakacyjny wyjazd do Francji, gdzie były chłopak prowadzi kurort, pomoże jej w rozwiązaniu problemów? Jestem pewna, że ta historia Was poruszy i pochłoniecie ją w mgnieniu oka.

Jeśli macie ochotę na wymianę – czekam na propozycje w komentarzach. Jeśli chcecie to załatwić na drodze mailowej – zapraszam na elfnaczi@gmail.com. Mam nadzieję, że znajdziecie w tym stosiku coś, co Was zainteresuje!

Popieracie ideę wymiany książkowej? Jaki gatunek jest Waszym ulubionym?

Pozdrawiam!elfnaczi

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *