WIELKA WYMIANA KSIĄŻKOWA | PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ VOL. 6

Hej!

Odkąd prowadzę study- i bookstagrama spływa do mnie sporo książek. Udaje mi się je na bieżąco czytać, a nie każda spodobała mi się na tyle, bym kiedyś do niej wróciła, a po drugie (i najważniejsze) – nie mam na książki miejsca. Jeszcze nie dorobiłam się specjalnego regału, a półki uginają się od nadmiaru lektur. Co najgorsze – mam ochotę na przeczytanie nowych, a nie mam gdzie ich trzymać. Muszę więc, czy chcę, czy nie, pozbyć się części.

Znalazłam więc 6 różnych pozycji, które chciałabym posłać w świat. Podobno książki to towar przechodni, a do tego rzecz wielorazowa, więc szkoda, by leżały na półce i zbierały kurz. Być może znajdziecie tu coś, co Was zainteresuje – zapraszam!

Czym jest Wielka Wymiana Książkowa?

To regularnie organizowane przez blogerki wydarzenie, które ma polegać na wymianie książkowej pomiędzy blogerami, ale nie tylko. Nie sprzedajemy tu książek, a wymieniamy się nimi za koszt wysyłki, więc to świetna okazja do szukania nowych, książkowych zdobyczy. A do tego można przy tym poznać nowe osoby!

Ogólne zasady:

  • Akcja trwa od 14 października do 21 października 2018
  • Udział w akcji może wziąć każdy – nie tylko blogger
  • Jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść jest koszt wysyłki książki (ja najprawdopodobniej będę wysyłała egzemplarze Pocztą Polską albo paczkomatem)
  • Organizatorkami są Save the magic moments i Socjopatka, a grafika promująca wymianę została stworzona przez yummyyummyideas . Link to wydarzenia znajdziecie pod TYM linkiem.

Książki, które przygotowałam w większości są w stanie bardzo dobrym. Jedynym „uszkodzeniem” są przełamania od czytania na grzbiecie. Reszta okładki i środek w stanie nienaruszonym! Przygotowałam też krótkie opisy, by było wiadomo, o czym jest dana pozycja, a także do jakiego gatunku należy.

pasożyty w twoim mózgu, mózgobrednie wielka wymiana książkowa

„Pasożyty w twoim mózgu” Kathleen Mc Auliffe – literatura popularnonaukowa, wydawnictwo Czarna Owca, stan bdb. To książka opowiadająca o tym, jak pasożyty mogą manipulować nami oraz przedstawicielami innych gatunków. To ciekawa lektura dla fanów biologii o różnych formach pasożytnictwa oraz komensalizmu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego motyliczka robi z mrówki zombie oraz jaki wpływ na nasz nastrój mają bakterie jelitowe – to coś dla Ciebie. Jest napisana w przystępny sposób, nie nudzi, a w przypisach zawiera badania naukowe, które potwierdzają każdy z omówionych przypadków.  Wymiana z okiemdziewczyn.pl

„Mózgobrednie. 20 i pół mitu o mózgu i jak on naprawdę działa” Henning Beck – literatura popularnonaukowa, wydawnictwo Feeria Science, stan db. To kolejna, nieco bardziej naukowa pozycja. Bardzo ładnie wydana, napisana przystępnym, zrozumiałym językiem, do tego w żartobliwy sposób, przez co łatwo przez nią przebrnąć. To już prawdziwa gratka dla neurobiologów. Obala mity na temat mózgu, które powszechnie krążą w naszym społeczeństwie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy naprawdę wykorzystujemy 10% mózgu – znajdziesz tu odpowiedz. (Książka jest w środku złamana, ale nie wypadają z niej kartki.) Wymiana z mycoffeetime.pl

bardo, tyran wielka wymiana książkowa

„Bardo” Agnieszka Szpila – literatura piękna, wydawnictwo W.A.B., stan bdb. Ta książka to jedna, wielka satyra na temat Polaków. Jest naprawdę bardzo „ostra”, czasem aż kole w oczy, ale część stereotypów, których temat porusza, obecne są nawet w naszym najbliższym towarzystwie. Mnie zszokowała, innych rozśmieszyła. Trzeba ją przeczytać, żeby wyrobić sobie własne zdanie na jej temat. To kontrowersyjna pozycja.  Wymienione z socjopatka.pl

„Tyran” T.M. Frazier – literatura obyczajowa i romans / erotyk, wydawnictwo Kobiece, stan bdb. Druga część przygód Kinga i Doe. Pełna erotycznego napięcia, agresji i brutalności, która nie jest w moim guście, ale sądząc po ocenach na lubimyczytać – innym kobietom musi się podobać. Szybko się ją czyta, jednak do mnie taka literatura nie przemawia – chciałam spróbować i przekonałam się na własne oczy, że to nie moja bajka. Książka ma w środku pieczątkę Taniej Książki, ponieważ do darmowy egzemplarz, który otrzymałam w konkursie do zrecenzowania.

echo morderstwa, francuskie lato wielka wymiana książkowa

„Echo morderstwa” Christi Daugherty – kryminał, wydawnictwo Czarna Owca, stan bdb. Ciekawy kryminał z wątkiem miłosnym w tle. Spodobał mi się pomysł na fabułę oraz fakt, że historia nie jest opowiadana z perspektywy policjanta czy detektywa, a reporterki kryminalnej. Harper, główna bohaterka, w dzieciństwie natknęła się na zmasakrowane zwłoki własnej matki. Teraz, po 15 latach, prowadzi dziennikarskie śledztwo podobnej zbrodni i ma nadzieję na odnalezienie prawdy na temat zabójcy.

„Francuskie lato” Catherine Isaac – literatura współczesna, wydawnictwo Znak Literanova, stan bdb. Poruszająca historia Jess, która jest śmiertelnie chora. Ma tego świadomość i chce znaleźć cień porozumienia z ojcem jej syna – Adamem. Zależy jej na tym, by syn po jej śmierci znalazł się pod dobrą opieką. Czy wakacyjny wyjazd do Francji, gdzie były chłopak prowadzi kurort, pomoże jej w rozwiązaniu problemów? Jestem pewna, że ta historia Was poruszy i pochłoniecie ją w mgnieniu oka.

Jeśli macie ochotę na wymianę – czekam na propozycje w komentarzach. Jeśli chcecie to załatwić na drodze mailowej – zapraszam na elfnaczi@gmail.com. Mam nadzieję, że znajdziecie w tym stosiku coś, co Was zainteresuje!

Popieracie ideę wymiany książkowej? Jaki gatunek jest Waszym ulubionym?

Pozdrawiam!elfnaczi