23 FAKTY O MNIE NA 23 URODZINY!

Hejka!

Dawno nie opowiadałam Wam o sobie – w ostatnich miesiącach skupiałam się głównie na kosmetykach, a mniej na części lifestyelowej bloga. Wiem, że po przeniesieniu bloga na wordpressa straciłam wielu starych czytelników i zyskałam nowych, dlatego miło byłoby się Wam jeszcze raz przedstawić i napisać o sobie kilka ciekawostek.

Z okazji moich 23 urodzin chcę podzielić się z Wami bardziej, lub mniej oczywistymi faktami na mój temat. Urodziny obchodziłam 7 września, więc kilka dni temu, ale nic nie szkodzi – mam nadzieję, że wybaczycie mi to opóźnienie. A teraz, bez przedłużania, zapraszam na garść ciekawostek.

Czy wiecie że…

 1. Mimo tego,  że skończyłam 23 lata nie czuję się dwudziesto(kilku)latką.  Jednego dnia budzi się we mnie wewnętrzne dziecko, zachwycam się syrenim motywem i jednorożcami, a drugiego potrafię zrzędzić jak stara babcia. Chyba taki mój urok.
 2. Wkraczam na półmetek moich studiów – zaczynam 3 rok z 6, podobno na lekarskim ten najtrudniejszy. Mam nadzieję, że kiedy go pokonam będę miała z górki. Tak przynajmniej mówią starsze roczniki. A jak głosi stare przysłowie – należy ufać starszym 😉
 3. Mimo tego, że ciężko mi się do tego przyznać i o tym mówić – mam wrażenie, że jestem leniwa. Często nie mam ochoty na działanie, a jedynym, co robię jest leżenie i czytanie. Mam później wyrzuty sumienia, bo w tym czasie mogłabym zrobić coś pożytecznego, ale nie zawsze potrafię z tym lenistwem walczyć. Mam przez to wrażenie, że czasem życie ucieka mi przez palce.
 4. Chciałabym podróżować po świecie, ale bardzo się tego boję. Obawiam się, że mogłabym się zgubić, że coś może mi się stać, albo że nie poradzę sobie z mówieniem w obcym języku. Pod koniec września wylatuję na kilka dni do Londynu i będzie to moja pierwsza podróż samolotem. Z jednej strony panikuję, a z drugiej jestem bardzo podekscytowana. Mam nadzieję, że tą wyprawą przełamię strach i później będę częściej decydowała się na takie eskapady.
 5. Co kilka miesięcy mam spadek motywacji i mam ochotę zamknąć bloga – tym bardziej, kiedy widzę, że nie potrafię zainteresować czytelnika i statystyki spadają na łeb na szyję. Z drugiej strony lubię pisać i szkoda mi odpuścić coś, na co poświęciłam tyle wolnego czasu.
 6. Uwielbiam czytać książki. Na pierwszym roku studiów to sobie odpuściłam, ale w tym sumiennie sięgam po nowe tytuły. Udało mi się nawet założyć bookstagrama i rozpocząć współpracę z kilkoma wydawnictwami. Moim ulubionym gatunkiem jest fantastyka.
 7. Kocham koty i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Mam swoją włochatą kulkę – Freję. Mam nadzieję, że będzie mi towarzyszyła przez kilkanaście najbliższych lat.
 8. Książkową postacią, z którą się utożsamiam jest Yennefer z uniwersum „Wiedźmina” – z jednej strony wredna i cyniczna, z drugiej – zdolna do poświęceń, jeśli chodzi o najbliższe sercu osoby.
 9. Uważam się za osobę niezbyt kreatywną – często nie mam pomysłów na zdjęcia czy kompozycje, co bardzo mnie irytuje.
 10. Mam słomiany zapał. Szybko się w coś wkręcam, ale i z prędkością światła zmieniam hobby. Dziś szydełkowanie, jutro śpiewanie, a za tydzień – może joga?
 11. Moim marzeniem jest wyjazd w azjatyckie strony świata. Ciekawi mnie odmienność ich kultury i przepiękne widoki.
 12. Od wielu lat zmagam się z problemami skórnymi, dlatego w przyszłości chciałabym pomagać osobom, które też mają kłopoty ze skórą.
 13. Oprócz lekarskiego studiowałam farmację, ale poprawiłam maturę i zmieniłam kierunek studiów. Farmacja mi się nie spodobała i nie żałuję mojej decyzji.
 14. Na przestrzeni kilku ostatnich lat zmieniłam moje podejście do zakupów – teraz robię ich znacznie mniej, kupuję rzeczy w mniejszych ilościach, a lepszej jakości. Mam wrażenie, że dojrzałam do tego, żeby mieć 3 dobre szminki, a nie piętnaście takich, których nawet nie używam.
 15. Szkodzi mi spożywanie nabiału, dlatego zawsze zamawiam pizzę bez sera 😛
 16. Bardzo lubię pisać, chociaż uważam, że bliżej mi do umysłu ścisłego, niż humanistycznego.
 17. W dzieciństwie leczyłam pluszaki robiąc im zastrzyki z wody. Skutki długotrwałego leczenia były niestety opłakane – wata w miśkach ulegała zbiciu i po kuracji nigdy nie wyglądały tak dobrze, jak przed nią xD
 18. Lubię poznawać nowe osoby, ale o wiele lepiej radzę sobie na tym polu w internecie. Mam wielu internetowych znajomych, z niektórymi udało mi się nawet spotkać w rzeczywistości. Jednym z nich jest mój chłopak – Mateusz – z którym jesteśmy razem już ponad 6 lat.
 19. Bardzo nie lubię fałszywych osób, niestety często spotykam takie na swojej drodze. Tłumaczę sobie, że to dobrze – przynajmniej mam doświadczenie w ich wyłapywaniu.
 20. W gimnazjum byłam laureatką olimpiady biologicznej. Tak kochałam ten przedmiot, że chciałam zostać nauczycielką i przekazywać wiedzę na temat świata fauny i flory uczniom liceum.
 21. Z jednej strony jestem nieśmiała, a z drugiej nie lubię stać z boku – chciałabym być w centrum uwagi, Powoduje to wewnętrzny konflikt, nigdy nie wiem, którą stronę mam w danej sytuacji wybrać.
 22. W przyszłości chciałabym mieszkać na wsi – urodziłam się na Mazurach i jestem przyzwyczajona do lasu i jezior pod nosem, cykania świerszczy i śpiewania ptaków. Źle czuję się w mieście i mieszkaniu, za kilkanaście lat widzę siebie jako perfekcyjną panią domu z alpaką i kotami 😛
 23. Dążę do spełnienia wszystkich swoich marzeń – od tych najmniejszych, po naprawdę duże. Uważam, że determinacja i upór pozwolą mi osiągnąć każdy postawiony sobie cel.
Czujecie, że po przeczytaniu tych faktów znacie mnie lepiej? Mam z Wami coś wspólnego? Napiszcie mi coś o sobie, chciałabym lepiej Was poznać!

Pozdrawiam!

elfnaczi