YANKEE CANDLE | MULBERRY & FIG DELIGHT | DŻEM Z JESIENI

Hej!
Tak jak pisałam Wam w jednym z ostatnich zapachowych wpisów – jesień i zima to idealne pory roku na wyciągnięcie wszystkich wosków, świec i innych pięknie pachnących przedmiotów. Przyszedł czas na recenzję jesiennego zestawu wosków od Yankee Candle. Tym razem pokusiłam się najpierw o zapalenie najbardziej obiecującego zapachu z kolekcji Q3 (przynajmniej według mnie i Mateusza) – Mulberry & Fig Delight. Czy przypadł do gustu mi, fance owocowych kompozycji? Zapraszam na krótką recenzję!

YANKEE CANDLE | MULBERRY & FIG DELIGHT RECENZJA 2
Jest to wosk z owocowej linii zapachowej. Producent twierdzi, ze jest to zapach soczystej morwy i świeżo zebranej figi.
Najpierw skupię się na aspektach wizualnych. Podoba mi się zarówno etykietka, jak i sam kolor wosku. Nadal są one utrzymane w jesiennej kolorystyce, ale nie tak banalnej jak czerwień, pomarańcz, żółć czy butelkowa zieleń.
Jeśli chodzi o sam zapach – przestałam się rozdrabniać i wrzucam do kominka od 1/4 do 1/2 całego wosku. W tym przypadku do miseczki wpadła niepełna połówka. Wosk szybko się stopił i otoczył salon i przedpokój przyjemną aurą. W pierwszym momencie wyczuwa się w nim mieszankę słodkich i cierpkich owoców leśnych, w której przeważają jednak te pierwsze. Nie jest to zapach nużący, bardzo słodki czy usypiający.
Zapachy z linii owocowych mają to do siebie, że często niezbyt mocno się rozwijają i są raczej płaskie. Z tym na szczęście jest inaczej. Po pewnym czasie staje się on bardziej perfumeryjny, a w tle można znaleźć figę, której zapach kojarzy mi się z kosmetykami z wyższej półki.
Zapach jest dość mocny, ale przy tym nie przyprawia o bóle głowy, bo nie należy do kategorii ciężkich i intensywnych. Naprawdę go polubiłam, mam nadzieję, że pozostałe mnie nie zawiodą!
Znajdziecie go na goodies.pl w cenie 9 zł 🙂

 

YANKEE CANDLE | MULBERRY & FIG DELIGHT RECENZJA 3

 

Jaki jest Wasz ulubiony zapach? Wiecie, jak pachnie morwa?

Pozdrawiam!

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top