PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT | INTELIGENTNE URZĄDZENIE?

Hej!

 

Niejednokrotnie wspominałam na łamach bloga, że włosy są wizytówką kobiety. Każda z nas pragnie, by były zadbane, przyciągały wzrok i łatwo się stylizowały. To ostatnie jest szczególnie trudne przy włosach niskoporowatych, niezniszczonych, które nie są podatne na prostowanie, kręcenie czy inne zabiegi.
Jeśli śledzicie mnie na bieżąco pewnie wiecie, że miałam okazję uczestniczyć w ubiegłym miesiącu we włosowym spotkaniu zorganizowanym przez markę Remington. Włosy moje i prawie 20 innych blogerek zostały oddane w ręce profesjonalnych fryzjerek i na własnych kosmykach miałyśmy okazję przetestować urządzenia z nowej serii Keratin Protect.

 

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 2

 

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 3

 

Dzięki uprzejmości marki Remington mogę podzielić się z Wami moimi pierwszymi wrażeniami i krótką opinią na temat inteligentnej prostownicy do włosów. Dlaczego jest inteligentna? Czy wygładza i nabłyszcza włosy? Czy da się nią zrobić loki? Na te i inne pytania odpowiem w dalszej części wpisu.

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 4

 

Kwestie techniczne

 

Prostownica Remington Keratin Therapy ma bardzo klasyczny kształt i plastikową obudowę w kolorze szarym, płytki są natomiast w odcieniu rose gold. Współgra to z kolorami podróżnej kosmetyczki – termoodpornego etui, w którym możemy przechowywać prostownicę po zakończeniu stylizacji.
Prostownica ma obrotowy kabel o długości 3 metrów oraz cyfrowy wyświetlacz. Nagrzewa się w 15 sekund (w przypadku zmiany temperatur trwa to znacznie krócej), a zakres temperatur w jakim pracuje obejmuje 5 ustawień – od 160 do 230 stopni.
To, co jest dla mnie najbardziej innowacyjne w tym urządzeniu to fakt, że w jego ceramicznych płytkach znajdują się cząsteczki keratyny, czyli naturalnego budulca włosa (białko) oraz olej migdałowy, czyli emolient, który wygładza włosy i podkręca ich naturalny blask.

 

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 5

 

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 6

 

Dodatkowo prostownica wyposażona jest w inteligentny czujnik, który ośmiokrotnie w ciągu sekundy mierzy poziom wilgoci we włosie i dopasowuje temperaturę – pozwala to uniknąć niepotrzebnych zniszczeń. Myślę, że każda z nas ma świadomość, że włosy u nasady są zdrowsze i potrzeba więcej czasu, by temperatura mogła zadziałać, natomiast końcówki są zazwyczaj lekko podniszczone lub przesuszone i w tym przypadku temperatura powinna być znacznie niższa.

Moje odczucia

Mimo tego, że niezbyt często sięgam po urządzenia do stylizacji włosów staram się wybierać takie, które pozwolą mi jak najdłużej cieszyć się zdrowym wyglądem włosów. Na spotkaniu, o którym wspominałam we wstępie miałam okazję zobaczyć, jakie cuda czynią urządzenia z linii Remington Keratin Protect na włosach średnio- i wysokoporowatych.
Po stylizacji były one zdecydowanie bardziej błyszczące, ujarzmione i wyglądały tak, jakby zostały potraktowane środkami zmiękczającymi i wygładzającymi. Na moich naturalnie prostych włosach efekt nie jest aż tak spektakularny, ale myślę, że różnica jest widoczna gołym okiem.

 

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 7

 

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 8

 

Prostownica gładko sunie po włosach i nie ciągnie ich – nie powoduje zatem ich wyrywania i łamania. To dla mnie ważna kwestia, bo mam sporo włosków różnej długości, które odrastają w miejsce wypadających. Prostownice, które miały słabo spasowane elementy wciągały pewną ich część i je szarpały.
Producent zapewnia, że oprócz prostowania włosów można je tym urządzeniem zakręcić. Próbowałam swoich sił także i na tym gruncie, ale naprawdę mam do tego dwie lewe ręce – czasem wychodzi mi to lepiej, czasem gorzej, ale nigdy efekt nie był w 100% zadowalający. Mimo wszystko myślę, że osoby z nieco bardziej wprawną ręką poradzą sobie bez problemu.
Prostownicę można znaleźć w sklepach z elektroniką. Kosztuje około 250 złotych, co jest bardzo dobrą ceną. Posiada 5 letnią gwarancję – możecie zareklamować ją nawet wtedy, kiedy Waszym zdaniem płytki przestaną tak dobrze nabłyszczać włosy jak robiły to na samym początku.

 

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 9

 

PROSTOWNICA REMINGTON KERATIN PROTECT 10

 

Polubiłam się z tą prostownicą i o ile nie zamierzam zmieniać moich nawyków i nie będę po nią codziennie sięgać, to w przypadku większych wyjść czy kryzysowej sytuacji na pewno nie będę się wahać. Dzięki wygodnej saszetce mogę zabierać ją też w podróże bez obaw, że coś się popsuje, porysuje lub ułamie. To naprawdę dobry sprzęt i za kilka miesięcy zasygnalizuję, czy nadal sprawdza się w moim przypadku tak dobrze, jak ma to miejsce dziś.

 

Na co zwracacie uwagę przy zakupie sprzętu do stylizacji włosów? Słyszałyście wcześniej o urządzeniach, które w ceramiczną powłokę mają wtłoczone oleje i keratynę? Co sądzicie o tej prostownicy?

 

Pozdrawiam!

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top