YANKEE CANDLE | LINDEN TREE | POWIEW LATA?

Hej!
Sezon na woski u mnie w pełni – zaczynam je zbierać i palić – pogoda za oknem nie zachęca do czegokolwiek,  a wieczorami brakuje mi czegoś, co nadałoby pochmurnemu niebu nieco lepszego wyrazu. Z pomocą przychodzi mi aromaterapia – wyciągam z szuflad ulubione świece, woski, tealighty – nie zawsze wybieram typowo jesienne zapachy – i dzisiaj pokażę Wam właśnie taki, który bardziej pasuje do lata, niż do zimnych, ciemnych dni. Jesteście ciekawi, czy wosk Linden Tree od Yankee Candle przypadł mi do gustu? Zapraszam na krótką recenzję!
YANKEE CANDLE LINDEN TREE WOSK 2

Kilka słów producenta

Yankee opisuje ten wosk jako świeży zapach kwitnącej lipy, przywołujący na myśl wspomnienie słonecznego, ale rześkiego, letniego dnia.
Ten wosk leżał u mnie całkiem długo – w wakacje nie było mnie w Białymstoku, a nie zabierałam ze sobą kominka, bo nie widziałam takiej potrzeby. Wiosenna kolekcja przypadła mi do gustu – mięta ujęła ze serce autentycznością, a do kwiatu wiśni mam po prostu słabość. Lipę zostawiłam sobie na deser.
Wyobrażałam sobie, że wrzucając ten wosk „na ruszt” wydobędzie się bardzo słodki, kwiatowy zapach z nutką miodu w tle. Czytałam opinie innych dziewczyn i wielu ten aromat się z tym kojarzył. Niestety mój nos wyczuwa tu bardziej kwiatowy, rześki odświeżacz powietrza niż lipowy ulepek. Mój chłopak wchodząc do domu zapytał, czy sprzątałam – mgiełka, która unosiła się w mieszkaniu od razu skojarzyła mu się ze środkami czystości.
Lipa kojarzy mi się z czymś leczniczym, słodkim, ale nie mdlącym, działającym uspokajająco  relaksująco. Jest ceniona w medycynie tradycyjnej i ludowej, ma wiele ciekawych właściwości. Lipa leczy przeziębienie – myślałam, że może pomóc mi przezwyciężyć jesienną chandrę, ale źle trafiłam. Po przygodzie z resztą wosków z tej kolekcji nastawiłam się na zapach zbliżony do naturalnego, choć połowicznie odwzorowany. Szkoda, bo zapach zapowiadał się cudnie, a okazał się być najsłabszym z całej trójki.
Nie jest to słaby wosk, ale bardzo mnie sobą rozczarował. Gdybym miała wystawić mu ocenę dałabym mu mocną 3 – jest po prostu średniakiem. Linden Tree to zapach niezbyt rozbudowany, zwyczajny, o średniej mocy. Nie wrócę do niego, bo spodziewałam się po nim czegoś lepszego…
Wosk znajdziecie na goodies.pl w cenie 9 zł.

 

YANKEE CANDLE LINDEN TREE WOSK 3

 

Lubicie otaczać się pięknymi zapachami? Czy u Was też nadszedł już sezon na palenie wosków i świec?

Pozdrawiam!

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top