III EDYCJA MEET BEAUTY CONFERENCE | MAJ 2017 | RELACJA

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 1
Hej!
Wiem, że pewnie blogosfera przesyciła się już opiniami o największym wydarzeniu dla blogerów urodowych, czyli Meet Beauty, ale nie mogę odpuścić sobie tej przyjemności. Chciałabym opisać wszystko ze swojej perspektywy – mam kilka zastrzeżeń, chcę rozdać kilka pochwał – uważam, że organizatorom należy się to, by choć część z nas podzieliła się swoimi spostrzeżeniami odnośnie imprezy. Minęło od niej już dwa tygodnie – emocje opadły, ja ochłonęłam, przekalkulowałam i przeanalizowałam parę spraw. Jesteście zainteresowani jakie są moje wrażenia odnośnie III edycji konferencje Meet Beauty? Zapraszam!
Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 2

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 3

W tym roku Meet Beauty odbywało się od 19 do 21 maja w Nadarzynie, razem z targami Beauty Days. Całość znajdowała się w Ptak Warsaw Expo, a dojazd był zapewniony z dworca centralnego – i dla osób zaproszonych na konferencję i dla tych, którzy chcieli po prostu wybrać się na targi.
Z niecierpliwością czekałam na ogłoszenie wyników „rekrutacji”. Na Meet Beauty miałam być okazję dwukrotnie, więc obawiałam się, że tym razem na salony może wkroczyć nowa krew i po prostu mnie wygryźć 😛 Na szczęście się udało, a ja z wielkim podekscytowaniem odliczałam dni do wyjazdu – nie mogłam doczekać się spotkania z dziewczynami, z którymi dzielę swoje pasje i hobby.

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 4

Poziom zeszłorocznej edycji był naprawdę wysoki, myślę, że przez to każda z nas miała wygórowane wymagania. Pierwszym rozczarowaniem był fakt, że uroczysta gala została przeniesiona na piątek – zaplanowałam wyjazd na sobotę i mimo najszczerszych chęci nie mogłam się na niej pojawić – wiem, że nie byłam jedyna, bo pojawiło się na niej niewiele osób. Gwiazdą wieczoru była Edyta Górniak – może i nie słucham takiej muzyki, ale podziwiam jej głos – ma wielki talent i nie da się temu zaprzeczyć.
W sobotę cudem dotarłam na miejsce. Razem z Magdą – Delsihe i Agnieszką – Agnieszka bloguje nie mogłyśmy znaleźć przystanku, z którego odjeżdżał podstawiony autobus – pomógł nam mój chłopak, spotkana Pani i Emila z bloga Uroda według Blondynki. To był prawdziwy wesoły autobus – napakowany po brzegi, mnie przytrzasnęły drzwi, ale na szczęście jakoś dotarłyśmy do Nadarzyna – na dodatek całe i zdrowe.
Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 5

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 6

Na miejscu wszystko przebiegło już sprwanie – odebrałyśmy identyfikatory i udałyśmy się na otwarcie naszej konferencji. Zostałyśmy miło przyjęte i udałyśmy się razem na pierwsze warsztaty – makijażowe  Golden Rose. Trwały one półtorej godziny i były prowadzone przez cudowną Karolinę Zientek. Można było zapisać się tylko na jedną z trzech dostępnych godzin – każda dotyczyła czego innego – ja zdecydowałam się posłuchać o przygotowaniu twarzy pod makijaż, zakrywaniu niedoskonałości i aplikacji podkładu. Do wyboru były jeszcze warsztaty dotyczące konturowania oraz makijażu oka i ust. Czas na zajęciach minął mi naprawdę szybko i może nie dowiedziałam się niczego odkrywczego, ale na pewno  poznałam kilka ciekawych wskazówek, które wykorzystam w praktyce. Karolina okazała się być ciepłą i miłą osobą, odpowiadała na każde nasze pytanie z duża dokładnością, a także starała się zademonstrować techniki kamuflażu na modelce z piękną cerą – wszystko po to, żeby łatwiej było nam zapamiętać proces mający doprowadzić nas do wykonania dobrze kryjącego, ale też lekkiego makijażu twarzy.

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 7

Po półgodzinnej przerwie udałyśmy się na warsztaty Neonail – również były ciekawe, dotyczyły najnowszego produktu tej marki – lakierów z serii Aquarelle, które pozwalają tworzyć na paznokciu niezwykle kreatywne wzory. Nie podobał mi się fakt, że całą pracę miałyśmy wykonywać po prezentacji – niezaznajomione z tym rodzajem lakierów nie mogłyśmy ich okiełznać i nasze wzorki nie były zbyt dokładne. Chyba nie mam do tego ręki, albo potrzebuję więcej wprawy 😛 Na szczęście, widząc nasze zakłopotanie, podeszła do nas przemiła Pani i zaprezentowała z czym to się je – kolejne próby były bardziej udane i Kasia – minimalniee – z mojego stolika zdobyła wyróżnienie za najlepszy projekt! Brawo 😀

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 8

Po warsztatach czekała mnie dłuższa przerwa – spędziłyśmy ją z dziewczynami na targach – odwiedziłam stoiska, zrobiłam małe zakupy, które niedługo będziecie mogli zobaczyć na łamach bloga. Targi były ogromne i mimo dość długich przerw i sporej ilości wolnego czasu nie miałam jak zintegrować się z innymi osobami – każdy rozbiegł się w swoją stronę, a przepiękna strefa relaksu, którą przygotował dla nas Palmers prawie cały czas pozostawała pusta.

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 9

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 10

Po dłuższym odpoczynku przyszła kolej na otwarty wykład, co do którego miałam wielkie oczekiwania. Natalia Sławek, czyli słynna w blogosferze Jest Rudo opowiadała o fotografii produktowej, czyli czymś, czym każda z nas zajmuje się na swojej stronie. Moje oczekiwania były dość wysokie, niestety nie dowiedziałam się niczego nowego – po raz kolejny rozprawiano o podstawach, o których raczej każda z nas ma pojęcie. Wiemy, co to jest ISO, ekspozycja, czas naświetlania – może moje zdjęcia nie są idealne, ale nadal nad nimi pracuję i chciałabym dowiedzieć się o fotografii czegoś więcej – czegoś, co pozwoliłby mi postawić krok naprzód. Wykład, mimo tego, że był przeprowadzony w ciekawy sposób nie wniósł, w moim przypadku, nic nowego.

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 11

Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji było wręczenie nagród Beauty#. W naszym głosowaniu wygrały następujące osoby:
  • Najlepszy blog: agatabielecka.pl
  • Najlepszy blog pielęgnacyjny: alinarose.pl
  • Najlepszy blog włosowy: anwen.pl
  • Najlepszy blog makijażowy: agwer.pl
  • Najlepszy blog paznokciowy: paaatriziaa.pl
  • Najlepszy vlog: Ewa Grzelakowska – Kostoglu, czyli Red Lipstick Monster
Na niektóre osoby sama głosowałam, najbardziej zadowolona jestem z wygranej Agu Blog – to dziewczyna, która nie miesza się w żadne blogowe afery, prowadzi piękny blog, instagram i fanpage, a dodatkowo działa charytatywnie – ratuje wiele kotów, a ja darzę te zwierzęta wyjątkowo dużą miłością. Statuetki zostały wręczone, a my, zmęczone po całym dniu zmagań wróciłyśmy do Warszawy.
Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 12

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 13

Pierwszego dnia, ze względu na warsztaty odpuściłam trzy wykłady – Red Lipstick Monster „Jak przekształcić działalność w internecie w silną markę osobistą”, „Strobing & Contouring w pigułce – wszystko, co powinnaś wiedzieć, by podkreślić swoje piękno” Agi Bil oraz „Patent na piękno – innowacje i trendy we współczesnej kosmetologii” Karoliny Bazeli. Szczególnie pierwszy i ostatni z nich wydawały mi się ciekawe, ale niestety nie mogłam się rozdwoić 😛

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 14

Drugiego dnia na konferencję przyjechałam później – tym razem jechałam wygodnie z moim włosowym guru – Agnieszką wwwlosy.pl 😀 Cieszę się, że znów miałyśmy okazję porozmawiać – uwielbiam Agnieszkę za jej poczucie humoru, spotkałyśmy się na pierwszym Meet Beauty, ale dopiero po drugiej edycji zaczęłyśmy częściej ze sobą gadać 😛

Przez to, że zdecydowałyśmy się przyjechać nieco później nie zdążyłam na wykład Tomasza Stopki „Twój blog w Google może znaczyć więcej! – poczuj moc SEO” – trochę żałuję, ale byłam tak zmęczona, że nie chciało mi się zrywać wcześnie z łóżka. Temat SEO jest niezwykle ciekawy i niezbędny, jeśli chodzi o dzisiejsze blogowanie. Staram się douczać sama, we własnym zakresie i chyba coś mi to dało, ponieważ od miesiąca statystyki pną się lekko w górę 😀

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 15
Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 16

Kolejnym otwartym wykładem był ten z Annabelle Minerals. Prowadziła go
Ewa Szałkowska z bloga mademoiselleeve i dotyczył on tematu „Kosmetyki
mineralne – korzyści ze stosowania oraz alternatywne sposoby
wykorzystania”.
Moim zdaniem był to jeden z najciekawszych paneli –
bardzo żałowałam, że musiałam urwać się z jego końcówki, by zdążyć na
warsztaty. Ewa pokazała naprawdę sporo alternatywnych zastosowań
kosmetyków mineralnych – od stworzenia własnego podkładu, po zmienianie
odcieni na przepisie na puder myjący kończąc. Uważam ją za specjalistkę w
kategorii pielęgnacji skóry trądzikowej, łojotokowej i bardzo żałuję,
że nie mogłam z nią porozmawiać – może jeszcze będzie ku temu okazja!

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 17
Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 18

O 12:00 udałam się na warsztaty Gosh dotyczące #Pewność Efektu makijażu – Selfie Look. Prowadzone były przez Annę Muchę i na początku strasznie mnie nudziły, ale później temat trochę się rozkręcił i zdecydowanie ciekawiej się go słuchało. Myślałam, ze będą to warsztaty dotyczące wskazówek odnoście makijażu przystosowanego do zdjęć, że dowiemy się o jakichś trikach, które warto stosować kiedy chcemy perfekcyjnie wyglądać na selfie. Niestety był to raczej zwykły, naturalny makijaż i to było głównym punktem zajęć – makijażystka stawiała na naturalność – jej makijażom daleko było do tych wyrysowanych (albo przerysowanych) i w sumie bardzo się z tego cieszyłam. W naszej grupie modelką była Paulina z kanału O matko i córko, co dla niektórych mogło być dodatkową atrakcją 🙂

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 19

Aby zdążyć zrobić niewielkie zakupy opuściłam kolejne dwa panele – o oczyszczaniu z Tołpy i Kominka, czyli Jasona Hunta, który jest znany pewnie większości z Was. Szczególnie ubolewam nad nieobecnością na tym drugim – podobno był świetny i można było z niego wiele wyciągnąć.
Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 20
Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 21
Ostatnim punktem był otwarty panel dyskusyjny  „Od bloga do biznesu” Ania Kołomycew, Hania Kępa-Szul, Ania Bulwicka, prowadząca Ania Pytkowska. Dziewczyn miło się słuchało, ale najbardziej pozytywne wrażenie wywarła na mnie Ania Kołomycew, czyli Anwen. Była rzeczowa, konkretna, ale przy tym miła. Do tego jej biznes pochłania naprawdę sporo czasu – tworzy własne produkty od podstaw, a znalezienie kogoś, kto w tym pomoże nie należy do najłatwiejszych. Panel bardzo mi się podobał i cieszę się, że organizatorzy zdecydowali się na taką formę – to nowość na Meet Beauty, która przypadła mi do gustu.
Na oficjalnym zakończeniu zostały rozdane nagrody za konkursy odbywające się w czasie konferencji, a także wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie.

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 22

Jakie są więc moje ostateczne wnioski i sugestie dla organizatorów? Moim zdaniem ta edycja Meet Beauty była słabsza od poprzedniej i niestety poziom w tym roku nie był wyższy. Owszem, poprzeczka była postawiona wysoko, ale nie w tym rzecz. Problem polegał głównie na tym, że Meet Beauty zostało połączone z targami – moim zdaniem był to słaby pomysł, ale nikt nie mógł  tego przewidzieć. Ciągle było głośno, muzyka z targów zagłuszała prowadzących na warsztatach – tylko w sali wykładowej dało się spokojnie posiedzieć. Poza tym sale warsztatowe nie były oddzielone niczym, poza ściankami i dźwięk roznosił się tak, że często ciężko było skupić się na tym, o czym mówi do nas prowadzący. 
Niestety w tym roku było też ciężko z integracją – i taką między sobą i taką, w której chodziło o kontakt z przedstawicielami firm. Jeśli chodzi o blogerki – każdy chciał obejrzeć, co ciekawego jest na targach, a hala była na tyle duża, że ciężko było na siebie wpaść. W strefie relaksu najczęściej można było znaleźć kilkanaście osób, które siedziały raczej w swoich grupkach, więc trudno było poznać kogoś nowego. Jeśli chodzi o marki – specjalnie przygotowałam w tym roku wizytówki, ponieważ pamiętałam, jak miło reagowały na nie firmy jeśli chodzi o ostatnią edycję Meet Beauty. W tym roku zostawiłam ją może na 5 stanowiskach, tylko tam, gdzie zrobiłam zakupy. Firmy nie wiedziały nic o naszym wydarzeniu i bardziej były zainteresowane ogromem klientów, niż rozmową z blogerkami.
Zabrakło mi też kącika z przekąskami – co prawda na zewnątrz stały Food Trucki, ale nie było tam nic ciekawego do jedzenia i ostatecznie wylądowałam na frytkach 😛 To byłam jednak w stanie przeżyć i następnego dnia zabrałam ze sobą prowiant, bo głodna Naczi, to zła Naczi 😛
Kończąc narzekanie przejdę do pozytywnych aspektów – w tym roku zaskoczyły mnie otwarte wykłady – były przeprowadzone na naprawdę wysokim poziomie i można było dowiedzieć się na nich wielu przydatnych rzeczy. To jedna z tych części konferencji, którą lubię najbardziej, dlatego też tak chętnie zgłaszam się na kolejne odsłony Meet Beauty. Nie byłam obecna na każdym panelu, ale te, na które się załapałam nauczyły mnie wielu ciekawych rzeczy, które na pewno wykorzystam w praktyce. Warsztaty również były prowadzone w sposób interesujący i półtorej godziny na sali mijało nam zaskakująco szybko. Marki się postarały, każda przygotowała co innego i większość osób była raczej zadowolonych z odbytych „szkoleń. Mimo minusów jestem szczęśliwa, że mogłam tam być – poznałam kilka nowych ciekawostek, spotkałam się z dziewczynami, których blogi namiętnie czytuję. Mam nadzieję, że kolejna edycja będzie bardziej podobna do poprzedniej, która odbyła się na Stadionie Narodowym – zamknięta impreza to coś, czego nam trzeba.

Meet Beauty Conferencje III edycja relacja 23

Za mile spędzone chwile chciałam w szczególności podziękować:

I wszystkim innym, z którymi mogłam choćby chwilę porozmawiać – mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy 😀

Byłyście na Meet Beauty? Jaka jest Wasza opinia o tej edycji?
Pozdrawiam :* Kolejny post wyjątkowo w środę, a nie we wtorek 🙂
Elf Naczi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *