YANKEE CANDLE | RIVIERA ESCAPE | ZAPACH WYMARZONYCH WAKACJI?

Hej!
Dawno nie recenzowałam żadnego zapachu Yankee Candle, ale mam pewne postanowienie, którego na razie Wam nie zdradzę (żeby nie zapeszyć :P) – w każdym razie tyczy się ono właśnie świec i wosków i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się je zrealizować 😛 Jeśli chodzi o kolekcję Q2 – pokazałam Wam tylko jeden zapach, dziś będzie drugi w kolejce – Riviera Escape. Jeśli jesteście ciekawi, czy rzeczywiście tak pachną wymarzone wakacje nad morzem – zapraszam do dalszej części posta 🙂

Wosk z rześkiej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic o zapachu
delikatnej bryzy morskiej połączonej z aromatem śródziemnomorskich
kwiatów oraz niewielkim dodatkiem ambry.
Przyznam szczerze, że oprócz brzoskwiniowej tarteletki tylko ten wosk mocno mnie zaciekawił. Kolekcja Q2 wydaje się być specyficzna i na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Zacznę może od strony wizualnej – kolor i etykietka bardzo mi się podobają – oddają w 100% wakacyjny klimat, kojarzą się z ciepłem, morską bryzą i słoneczną plażą. Nawet nazwa „Riviera Escape” miło mi się kojarzy. W tej kwestii nie mam mu naprawdę nic do zarzucenia.
Schody zaczynają się dopiero wtedy, kiedy zaczniemy palić ten wosk w kominku. Przed długie minuty nie czuję zupełnie nic. Później dociera do mnie wodna nuta okraszona kwiatami, która jest naprawdę lekka i przyjemna. Nie kojarzy mi się niestety ze śródziemnomorskim nadbrzeżem, tylko z ogrodem z dość dużym basenem :C Po kilku godzinach od roztopienia zapach staje się męczący, nużący i niezbyt odświeżający. Na pierwszy plan mocno wybija się perfumowana nuta, która mnie przytłacza.
Uważam, że sam zapach jest dość mocny – uważałabym z dawkowaniem porcji do kominka – bezpieczna opcją będzie 1/4 wosku. W innym wypadku możemy narazić swój wrażliwy nos na niebezpieczeństwo 😛
Wosk kosztuje 8 złotych i znajdziecie go między innymi na stronie goodies.pl

Lubicie zapachy z dominującą wodną nutą? Jak oceniacie kolekcję Riviera Escape? Podoba Wam się, czy jednak niekoniecznie?
Pozdrawiam :*

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top