YANKEE CANDLE | OLIVE & THYME

 Hej!
Aby tradycja nie umarła postanowiłam Wam dzisiaj opisać ostatni już wosk z wiosennej kolekcji Yankee Candle – Q2, która mnie niestety rozczarowała. Żaden wosk nie przypadł mi do gustu na tyle, żebym miała do niego powrócić, czy sięgnąć po większy format tego zapachu. Czy Olive & Thyme uratował tę serię? Czy przypadł mi do gustu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części posta 🙂

Wosk z aromatycznej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic o
zapachu świeżej mieszanki pomarańczy, cytryn, tymianku oraz liści oliwki
doprawionej niewielką ilością uwodzicielskiego piżma.

Wyobraźcie sobie scenerię rodem z romansu Pani Austine (której książek nigdy w ręku nie miałam :P) – Prowansja, Marsylia, czy inne sielskie regiony. Budzicie się w pięknym łożu w stylu angielskim, nakładacie zwiewny, jedwabny szlafrok i wychodzicie w bosych stopach do ogrodu. Słońce muska waszą twarz, a stopy są delikatnie dotykają źdźbła trawy suto skropione rosą. Po wyjściu z sadu patrzycie na grządki, wdychacie powietrze pełną piersią i czujecie zapach świeżych ziół zroszonych wodą, który kojąco wpływa na Wasze zmysły. Tak? NIE :C
Zapach Olive & Thyme jest specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu. Nie jest bardzo intensywny, ale bez problemu wyczujecie go nawet w większym pomieszczeniu. Mój nos po chwili od rozpalenia wyłapuje w tym wosku cytrusowe nuty przełamane jakimiś ziołami, w których delikatnie wybija się tymianek. Oliwki są wyczuwalne w postaci lekko oliwno-mydlanej nuty, ciężkiej do uchwycenia, a tym bardziej opisania. 
Wosk ma zielony, nieco rozbielony i zgaszony kolor, a etykietka przywodzi na myśl oliwne gaje, które dla miłośników klimatu śródziemnomorskiego mogą być nie lada atrakcją.

Czy przypadł mi do gustu? Niestety nie. Uważam, że to najsłabsze ogniwo z całej czwórki, chociaż jestem świadoma, że może znaleźć zwolenników.

Znajdziecie go na goodies.pl w cenie 8 złotych.

Myślicie, że ten wosk mógłby się Wam spodobać? Wolicie palić woski, czy świece?
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *