YANKEE CANDLE | SUMMER PEACH | Lato w pochmurny dzień?

Hej!
Nie wiem jak w innych rejonach Polski, ale na mazurach pogoda w ten weekend nie dopisuje :C Czwartek i piątek były gorącymi, pełnymi słońca dniami, natomiast sobota i niedziela to pasmo przewijających się na niebie szarych chmur. Ja po zjedzeniu serka (pierwszego od 3 tygodni) nie byłam w stanie ruszyć się z łóżka ;C Teraz jest już lepiej, więc mam dla Was nowy post – tym razem będziecie mogli przeczytać o pierwszym wosku z nowej kolekcji Yankee Candle – Summer Peach. Jeśli jesteście ciekawi – zapraszam 🙂

Wosk z owocowej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic o zapachu
soczystych brzoskwiń, dojrzewających w gorących promieniach
południowego słońca z domieszką subtelnych nut piżma i wanilii.
Jest już u mnie cała kolekcja Q2, która nosi nazwę Riviera Escape. Jest kwiecień, na dworze robi się coraz ładniej, i co najważniejsze, cieplej. Kiedy świeci słońce jest mi o wiele łatwiej zmobilizować się do działania, a przebywanie na świeżym powietrzu podwójnie ładuje moje akumulatory.
Całą wakacyjną kolekcję uważam za udaną, więc nie widziałam, po jaki zapach sięgnąć w pierwszej kolejności. Stwierdziłam, że skoro za oknem jest pochmurno, to powinnam wybrać coś, co rozwieje deszczowe chmury, będzie napawało mnie optymizmem a do tego nie będzie zapachem zbyt nachalnym.
Summer Peach to zapach słodki, o dziwo, bardzo autentyczny. Rzeczywiście od razu kojarzy się z brzoskwiniami, które są osłodzone wanilią. Nie wyczuwam w tym zapach zbyt wiele piżma, ale jak dla mnie jest to ogromny plus – nie przepadam za tymi nutami. 
Po wrzuceniu pomarańczowej tarty do kominka w domu szybko roznosi się letni, owocowy zapach. Jego moc jest średnia – jest tylko delikatną otoczką, która jest wyczuwalna w wielu pomieszczeniach. Dlatego, o ile moc zapach nie powali Was na kolana, to pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że soczystą brzoskwinię poczujecie nawet w pokoju oddalonym kilka metrów od tego, w którym znajduje się kominek.
Zapach w trakcie palenia nieco się rozwija, moim zdaniem lekko na niekorzyść. Po mniej więcej 3 godzinach zaczynam wyczuwać w nim lekko mydlane nuty. Traci on wtedy na wyrazistości, co nieco mnie smuci. Wystarczy jednak wrzucić wtedy odrobinę świeżego wosku i problem mamy z głowy.
Summer Peach kupicie na goodies.pl w cenie 8 złotych. 
Lubicie owocowe, słodkie aromaty? Po jakie woski najczęściej sięgacie wiosną i latem?
Pozdrawiam :3

KOLEKCJA – Pure Essence:

KOLEKCJA Q1 –  My serenity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *