YANKEE CANDLE | VANILLA

Hej!
Obiecuję, że to już ostatni post w tym tygodniu jeśli chodzi o woski! Chcę się uporać z napisaniem recenzji najnowszej kolekcji Pure Essence, ponieważ Yankee Candle ma w planach wprowadzenie nowej, letniej edycji. Nie mogę się już doczekać, a chciałabym powoli wypalać zapasy, zapraszam Was więc do przeczytania mojej opinii na temat ostatniego już z trójki nowych zapachów – Vanilla.

Wosk z rześkiej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic o
kwintesencji zapachu wanilii, słodkiej i aksamitnej, wyrazistej a jednak
nie narzucającej się.
Na samym początku chciałam zwrócić Waszą uwagę na to, do jakiej grupy zapachów producent zakwalifikował ten wosk. Moim zdaniem nijak ma się on do rześkości – wrzuciłabym go do worka z aromatami jedzeniowo-przyprawowymi (w końcu wanilia jest przyprawą :P).

Uwagę, na pierwszy rzut oka, przyciąga kolor wosku – mi przypomina waniliowy budyń (którego jeść nie lubię, ale podoba mi się jego zapach). Na etykiecie możemy zobaczyć białe storczyki z laskami wanilii – połączenie eleganckie i wprowadzające w spokojny nastrój. 

Po tej tarcie spodziewałam się zapachu czystej wanilii, jednak pozytywnie się zaskoczyłam. Zapach nie jest bardzo słodki i duszący – wręcz przeciwnie. Jego słodycz przełamana jest perfumowanymi nutami, przez co zapach nie jest mdły, ale wielowymiarowy. Ta „obca” nuta nie odbiera jednak korony tytułowej bohaterce – moim zdaniem nadaje jej po prostu bardziej wyrafinowanego nastroju.

Moc oceniłabym jako średnią, chociaż według mojego nosa praktycznie każdy wosk pachnie mocno 😛 Vanilla to zapach, który kusi prostotą, jak pozostałe z serii Pure Essence i myślę, że warto po niego sięgnąć. Polecam go szczególnie na leniwe wieczory – zapach na pewno nie należy do tych, które działałyby pobudzająco na nasz organizm.

Znajdziecie go na goodies.pl w cenie 7 złotych.

Z czym kojarzy Wam się wanilia? Który wosk z kolekcji Pure Essence najbardziej przypadł Wam do gustu? 🙂
Pozdrawiam

KOLEKCJA – Pure Essence:

KOLEKCJA Q1 –  My serenity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *