YANKEE CANDLE | ILLUMA LID | #1 Jak wspomóc palenie świecy?

Hej!
W tym tygodniu udało mi się opublikować wszystkie zaplanowane posty! WOW! 😀 Co prawda musiałam się sprężyć i dodawać je codziennie, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – odpoczęłam trochę od grania, a więcej czasu poświęciłam na dopieszczenie bloga i Was – ostatnio pisałam naprawdę wiele komentarzy i mam nadzieję, że mnie u siebie zauważyliście 😛
Obiecałam, że w tym tygodniu recenzje wosków już się nie pojawią, więc mam dla Was coś innego, ale pozostającego w temacie świec Yankee Candle. Taka świeca to drogi wydatek – sama zastanawiałam się nad nią bardzo długo i zamówiłam pierwszą po wielu miesiącach zastanawiania się, czy naprawdę warto.

Skoro kupujemy  świecę za prawie 100 złotych chcielibyśmy wykorzystać
jej możliwości w 100%. Świece Yankee Candle mają jeden knot i wiele osób
często skarży się na to, że konkretne egzemplarze wcale nie chcą rozpalać się do ścianek – świece tunelują, co powoduje, że duża część wosku pozostaje niewykorzystana – po pierwsze jest to nieekonomiczne, a po drugie – wygląda nieestetycznie. Jak temu zapobiec? Dzisiaj chciałam Wam pokazać pierwszy, najłatwiejszy, ale niekoniecznie najtańszy sposób na to, aby nasze świece paliły się równomiernie.

Gadżet, o którym mowa w poście i na zdjęciach to nakładka Illuma Lid. Jest to metalowy, zabudowany okrąg, który nakładamy na wierzch świecy. Dostępnych jest wiele wzorów i kolorów oraz wykończeń, ja natomiast zdecydowałam się na jedną z najbardziej zabudowanych – nie dość, że działa efektywniej to jeszcze ładnie wygląda. Mój model to Jarcon Silver – matowy, srebrny wzór ze słoiczkiem i serduszkiem.
Jak działa Illuma? Nałożona na świecę powoduje, że płomień pali się bardziej równomiernie. Dodatkowo wspomaga ogrzewanie ścianek słoika, ponieważ jest metalowa i się nagrzewa, a to z kolei skutkuje lepszym topieniem się wosku. Już rozwiewam Wasze obawy – spokojnie – świeca nie pęknie (moje stały na grzejniku z illumą i nic się z nimi nie stało). Dzięki tej nakładce nie musiałam martwić się o to, że Yankee będą paliły się niezbyt równomiernie.
Nakładka Illuma Lid jest dostępna w jednym, standardowym rozmiarze, który pasuje na wszystkie średnie i duże świece (na pilary i tumblery raczej też, ale nie jestem pewna, bo nie miałam żadnej  z tych form). Znajdziecie ją na goodies.pl w cenie 49.00 zł.

Podoba Wam się taka seria postów? Może następnym razem przestawić Wam metodę, która pomoże dobrze rozpalić się świecy bez pomocy nakładek – możemy wykorzystać to, co każdy z nas ma w domu? Jesteście ciekawi o czym mówię?
Pozdrawiam ;3

KOLEKCJA – Pure Essence:

KOLEKCJA Q1 –  My serenity

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top