YANKEE CANDLE | COSY BY THE FIRE – koszmarek z zimowej kolekcji

Hej!
Dziś opowiem Wam o ostatnim już wosku z zimowej kolekcji Yankee Candle, chociaż wiem, że w tym tygodniu było już tego rodzaju postów dużo – po prostu tak wypadło 😛 Zostawiłam go sobie na koniec, ale nie dlatego, że uważałam go za wisienkę na torcie – wręcz przeciwnie – bałam się, że dla mojego nosa może okazać się śmierdziuszkiem 😛 Nie przepadam za zapachem przypraw korzennych samych w sobie, a po powąchaniu go na sucho takie właśnie miałam skojarzenia. Czy Cosy by the fire przypadł mi do gustu? Przekonacie się w następnej części posta 😉

Wosk ze świątecznej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic o
zapachu ciepłej mieszanki imbiru, goździka i pomarańczy zharmonizowana z
nutami drzewnymi.
Jak wspomniałam we wstępie tego posta nie przepadam za zapachami kojarzącymi się z przyprawami korzennymi. Po przeczytaniu opisu, który wkleiłam wyżej niestety jest to pierwsze skojarzenie, jakie nam się nasuwa. Cosy by the fire to zapach mocny, w moim przypadku zapachowy killer. Wyczuwam w nim nuty goździka, imbiru i to one grają w tym wypadku główne skrzypce. W tle można wyczuć bardzo delikatny zapach cytrusów czy herbaty. Czy wyczuwamw nim drzewne nuty? Może odrobinę – po dłuższym czasie palenia. Nie jest to jednak zbyt mocno wyczuwalna nuta i ciężko uchwycić ją wśród innych, intensywniejszych aromatów.
Aromat kojarzy mi się też z grzanym winem, które wielu osobom służy do rozgrzania i rozluźnienia ciała po całodziennym przebywaniu w śniegu. Niestety nie jest to zapach dla mnie – w moim wypadku powoduje mdłości i ból głowy – czasem trafiają mi się właśnie takie tarteletki. Na pewno do niego nie wrócę – niestety nie są to moje ulubione nuty zapachowe.
Z całej zimowej kolekcji Cosy by the fire odpowiada mi najmniej i to on plasuje się na ostatnim miejscu w rankingu Q4. Polecam go osobom, które lubią bardzo mocne zapachy i są fanami korzenno-drzewnych aromatów.
Kupicie go między innymi na goodies.pl za 7 złotych.

POZOSTAŁE ZAPACHY Z KOLEKCJI Q4 2015:

INNE ZIMOWE ZAPACHY:

Odpowiadają Wam korzenne zapachy, czy wolicie coś bardziej rześkiego? Który zapach z zimowej kolekcji najbardziej Wam się spodobał?
Pozdrawiam :3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *