YANKEE CANDLE | MADAGASCAN ORCHID | Ostatni punkt podróży do Afryki

Hej!
Aby zakończyć sezon jesienny, a przejść do świątecznych klimatów chciałam Wam dziś opowiedzieć o ostatnim już wosku z kolekcji Q3 Out of Africa. Dni są coraz zimniejsze i krótsze, chciałam więc przywołać ciepły klimat do mojego mieszkania. Czy udało się ściągnąć promienie słońca dzięki zapachowi Madagascan Orchid? Czy i tym razem Yankee Candle udało się doskonale odzwierciedlić zapach egzotycznych kwiatów? Jeśli jesteście ciekawi – zapraszam dalej 🙂

Wosk z rześkiej linii zapachowej Yankee Candle z serii
Classic. Intensywny i intrygujący aromat białej orchidei z Madagaskaru,
która kwitnie tylko przez jeden dzień.
Przyznam się bez bicia i powiem od razu, że naprawdę nie wiem, jak pachnie orchidea z Madagaskaru. Nigdy nie miałam okazji jej wąchać, ciężko będzie mi więc powiedzieć, czy zapach wosku dobrze odzwierciedla  naturę. Przechodząc jednak do meritum – sam kolor wosku bardzo mi się spodobał. Buraczane, ciemne bordo jest jednym z tych, które kojarzą mi się z piękną jesienią. 
Zapach wyobrażałam sobie jako bardzo kwiatowy, rześki, lekki. Troszkę się pomyliłam, bo po rozpaleniu wydobywająca się woń jest ciepła, głęboka, wcale nie kojarząca się z polskimi kwiatami. Aromat nie jest też podobny do tego, którym raczą nas doniczkowe storczyki czy orchidee. Zapach jest słodki i delikatnie perfumeryjny. Ewidentnie wyczuwalna jest w nim kwiatowa nuta. Ciężko jest mi go opisać i porównać do czegokolwiek mi znanego. Jest intensywny, ale nie przyprawia o zawroty głowy. Według mnie po dłuższym czasie może stać się męczący.
Gdybym miała możliwość ponownego zakupy Madagascan Orchid chyba bym tego nie powtórzyła. Zapach nie jest nieprzyjemny, ale nie wpasowuje się też w kanon moich ulubionych. Sama nie wiem, co o nim myśleć – zostawię resztki na później i wrócę do niego kiedy za oknem zrobi się cieplej.
Znajdziecie go na goodies.pl w cenie 7 złotych.
Lubicie kwiatowe zapachy? Jak według Was pachną białe orchidee?
Pozdrawiam :3

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top