WŁOSOWA AKTUALIZACJA | Wrzesień 2015

Hej dziewczyny!
Blogger niestety znowu zaczął płatać mi figle i mam okropne problemy z opublikowaniem tego posta. W ogóle nie mogę zamieścić w nim zdjęć – podobny problem nigdy nie miał u mnie miejsca, może Was spotkało coś podobnego i możecie mi dać jakąś dobrą radę, aby temu zapobiec?
Wracając do tematu – chciałam Wam dziś pokazać jak mają się moje włosy. Aktualizacja dawno się już na blogu nie poprawiała – po pierwsze trochę z lenistwa, po drugie – nie miał mi kto zrobić dobrych zdjęć. Zresztą moje włosy ostatnio przechodziły kryzys wieku średniego ( o ile można to tak nazwać 😛 )  – raz szybko się przetłuszczały, innym razem puszyły, a przy trzecim myciu wypadały jak szalone. Nie obce było im strączkowanie i plątanie, artystyczny nieład też często występował na mojej głowie. Prawdopodobnie podziałała na nie zmiana wody i klimatu – to coś, czego moja skóra i włosy nienawidzą. Jeśli chcecie poznać dalszą część historii – zapraszam do drugiej części 🙂
Włosy delikatnie urosły, choć w porównaniu do poprzednich zdjęć może być to słabo widoczne –  w wakacje ścięłam około 5 centymetrów pofarbowanych końców. Wypadanie włosów unormowało się, tylko kilka dni w miesiącu włosów poleciało dość dużo. Nie zmieniłam zbytnio swojej pielęgnacji, ale przez częste wyjazdy zaniechałam olejowania (zdarzyło mi się ono może  dwa, trzy razy) – włosy jednak bardzo na tym nie ucierpiały i chcę znowu powrócić do tego „zabiegu”. Zauważyłam, że moim włosom najbardziej służy minimalistyczna pielęgnacja typu – szampon + maska + odżywka bez spłukiwania + serum na końce. Ewentualnie dodaję olej przed, ale nigdy go nie emulguję. Zamierzam znów podciąć końce o 5 lub więcej centymetrów. Często suszyłam włosy zimnym nawiewem i myślę, że wtedy wyglądały zdecydowanie lepiej, niż kiedy pozwalałam im schnąć naturalnie.

Stosowane przeze mnie produkty:
Szampony – Alterra, różne rodzaje, Farmona z czarną rzepą do mocniejszego oczyszczenia włosów i skóry głowy
Maski – Kallos Algowa, Kallos Colour, Suflet Dove Oxygen Moisture
Odżywki – Alterra Granat i Aloes
Oleje – Babydream
Serum – Biovax A+E
Suplementy – Merz Special
Inne – Invisibooble, Tangle Teezer
Stawiacie na jesienną odbudowę, czy minimalistyczną pielęgnację? 
Pozdrawiam :3

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top