PRZECZYTAĆ TYLE, ILE MAM WZORSTU | Trylogia Niezgodna

Hej wszystkim!
Dawno już nie pisałam na blogu o żadnej książce, mimo, że ostatnimi czasy przeczytałam ich już kilka. Jak wiecie postanowiłam przeczytać tyle, ile mam wzrostu i powoli jestem coraz bliżej upragnionego wyniku 171 cm 😀 W ciągu roku akademickiego nie było to takie proste, bo w tygodniu nie chciało mi się siadać do książek po zajęciach, a w weekendy zazwyczaj odreagowywałam wychodząc na spacery, sprzątałam i zajmowałam się robieniem większych zakupów. Teraz wiem, jak to jest, gdy moi rodzice mówią, że nie mają czasu na czytanie. Pod koniec maja stwierdziłam jednak, że czas to zmienić i zaczęłam czytać około 30 minut przed snem – ta metoda sprawdza se super, wycisza, przygotowuje do snu. Dzisiaj więc chciałam Wam opowiedzieć o trylogii Niezgodna, którą kupiłam po obejrzeniu pierwszej części filmu. Jeśli jesteście ciekawi, czy powieść ta jest godna polecenia – zapraszam do dalszej części posta 🙂

Jeśli chodzi o fabułę, książki opowiadają o młodej dziewczynie, która żyje w świecie podzielonym na frakcje. Problem w tym, że ona do żadnej nie pasuje, a takie osoby są ze społeczeństwa usuwane, gdyż mogą zagrażać systemowi. Ma przyjaciół, rodzinę, którzy pomagają jej przeżyć w trudnych chwilach. Triss, bo tak ma na imię główna bohaterka, poznaje również chłopaka, który znaczy dla niej coś więcej. Mają wiele przygód, jedne kończą się lepiej, drugie gorzej. Żyją w ciągłym niebezpieczeństwie przez to, że są inni.

Książki naprawdę szybko się czytało, jednak to pierwszą część oceniam jako tą najlepszą. Są to typowe powieści dla młodzieży, w których przewija się dużo miłości, bólu, przyjaźni. Trylogia traktuje o naprawdę ważnych wartościach, a jedną z nich, którą możemy zauważyć, to fakt, że od początku piętnowane jest klasyfikowanie społeczeństwa, narzucanie ludziom przynależności do odpowiedniej grupy o pewnych cechach. 
Jeśli miałabym komuś polecić tą książkę, to na pewno młodzieży. Zamiast zabierać się za czytanie 50 twarzy Greya (kiedy byłam w liceum, było to modne wśród gimnazjalistek :P) powinny sięgnąć po lekturę, która będzie ciekawa, ale też nauczy czegoś pozytywnego. Zakończenie mnie zawiodło, jednak nie żałuję czasu poświęconego na czytaniu tej serii. Na pewno dokupię jeszcze oddzielna część zatytuowaną Cztery, która opowiada o wydarzeniach sprzed Niezgodnej. 
Podsumowując – lekka i przyjemna seria, ale moim zdaniem nie została do końca dopracowana. Nie spodobało mi się zakończenie, ale nie będę pisać dlaczego – kto chce, sam się przekona, nie zamierzam psuć zabawy. Do mojego wyniku – 55 centymetrów, dodaję 7,5, co daje 62,5 centymetra! 😀 Coraz mniej zostało 😀
Lubicie czytać książki? Jaki jest Wasz ulubiony gatunek?
Pozdrawiam 🙂

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top