TRĄDZIK | MIESIĄC BEZ RETINOIDÓW | Jak wygląda moja skóra twarzy?

Hej wszystkim!
Dziś na łamach bloga postanowiłam poruszyć dla mnie temat trudny, aczkolwiek istotny. Jak wiecie, od dawna borykam się z problem trądziku, który zakończyłam, a który wrócił do mnie ponownie po oczyszczaniu u kosmetyczki. Kiedyś niedoskonałości pojawiały się tylko na czole i brodzie, teraz przeniosło się to na całą okolicę żuchwy, z czołem mam na szczęście spokój. Od kilku lat jestem pod stałą opieką dermatologa i z moją cerą było już naprawdę dobrze, niestety zaszkodziły mi wakacyjne wojaże. Jeśli nie boicie się moich zdjęć bez makijażu i interesuje Was jak moja cera zachowała się po odstawieniu leków od dermatologa – zapraszam do dalszej części posta.

Obecnie stosuję dwa preparaty mające mi pomóc w walce z trądzikiem. Pierwszym z nich jest płyn Aknemycin Plus do stosowania miejscowo na zmiany, drugi to Izotziaja prowadząca do złuszczania naskórka. Od końca czerwca przestałam stosować te preparaty z (prawie) prostych względów. Izotziaji nie zabrałam do domu, bo wiedziałam, że na wakacjach będę wystawiać się na słońce i mimo stosowania kremów z wysokim filtrem wolałam nie ryzykować. Zabrałam tylko buteleczkę Aknemycinu, żeby stosować go w razie pojawienia się niechcianego gościa. Jak to ja, czasem niezdara, upuściłam butelkę z płynem będąc już w domu. Z racji tego, że był to piątek, a ja w poniedziałek wyjeżdżałam do Niemiec, nie zdążyłam wypisać i wykupić recept – pech i tyle. 

Przez wyjazdy nie stosowałam też regularnie peelingów, co doprowadziło do nagromadzenia martwego naskórka i zapchania porów. To, co widzicie na zdjęciu to stan, określiłabym, panowania nad wszystkim. Niespodzianki cały czas pojawiają się, głównie przez to, że na policzkach i brodzie mam dużo zaskórników zamkniętych, co wcześniej prawie w ogóle nie miało miejsca. Na szczęście niedoskonałości szybko się goją, a blizny nie są tak  intensywnie czerwone jak potrafią być. Znów wróciłam do standardowej pielęgnacji i mojej cerze to służy.

Jaki z tego morał? Klimat i woda bardzo wpływa na jakość i stan mojej cery. Chciałam Was ostrzec, bo wiem, że przynajmniej część z was, ma czasem chwile wahania i postanawia odstawić leki, bo w sumie i tak słabo działają. Z doświadczenia wiem, że takie pomysły raczej nie kończą się dobrze. Mimo że ja swojej przygody tak nie zaplanowałam to żałuję, że wróciłam do stanu wyjściowego. Jeszcze w czerwcu moim utrapieniem było maksymalnie kilka wyprysków. Teraz, jak sami widzicie – mam tego sporo i penwie jeszcze długo będzie mnie taka ilość prześladować.

Macie jakieś problemy skórne? Jak sobie z nimi radzicie?
Pozdrawiam :3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *