Szczotkowanie ciała na sucho – zabieg, który uzależnia, walczy z celulitem i pomaga w detoksykacji!

Hej dziewczyny!
Jest dzisiaj piękna pogoda a ja od rana hasam po mieszkaniu i wykonuję zadania ze swojej listy 😀 Mój humor poprawia się wprost proporcjonalnie z poprawą pogody (wprost proporcjonalnie = fizyka taka fajna :D). Mam coraz więcej energii, zaczęłam regularnie ćwiczyć i zdrowiej się odżywiać :3 Planuję też powolne przejście na bardziej naturalne kosmetyki i mam nadzieję, że mi się to uda (najpierw i tak muszę pozużywać zapasy :P) Obiecałam Wam też napisanie post o rytuale, który ostatnio powtrzam każdego wieczora, więc zgodnie z tym, co napisałam, zapraszam was dziś na post o szczotkowaniu ciała na sucho, czyli zabiegu, który uzależnia, walczy z celulitem i pomaga w detoksykacji. Mam nadzieję, że się Wam spodoba, ale od razu zaznaczam, że specjalistką nie jestem i jeśli znajdziecie jakieś błędy proszę i pisanie w komentarzach 🙂 Na pewno je poprawię, bo nie chcę nikomu zaszkodzić, a takim banalnym zabiegiem też można zrobić sobie krzywdę, jeśli nie wykonuje się go poprawnie. Po długim wstępie przechodzę do meritum :3

ŻRÓDŁO

Post podzieliłam na kilka części, aby lepiej usystematyzować to, co chciałam Wam przekazać. Jest to dość rozgległy temat i postaram się to napisać tak, żeby było tu jak najwięcej informacji, ale przekazanych w dość prosty i ciekawy sposób. Zaczynajmy więc od początku 🙂


1. Czym w ogóle jest szczotkowanie ciała na sucho?


Jest to masaż ciała wykonywany szczotką z naturalnego włosia na sucho (czyli mamy suche ciało i szczotkę, bez dodatkowych produktów, czyli balsamów, kremów, olejków). Zabieg taki ma pobudzić zarówno układ krążenia jak i limfatyczny, co prowadzi do zwiększonego usuwania toksyn z organizmu, a także pomaga w walce z celulitem, utratą jędrności skóry, czy podobnymi porblemami. Masaż taki jest dobry także dla osób uprawiających sport, gdyż rozluźnia mięśnie, zmniejsza napięcie i stres. Pozwala się wyciszyć i skupić na swoim ciele. Jak widać, rezultaty nie obejmują tylko naszego wyglądu ale i zdrowie.


2. Korzyści płynące z wykonywania zabiegu szczotkowania.

 • zwiększenie jędrności skóry
 • pomoc w walce z cellulitem
 • masaż wspomaga detoksykację organizmu
 • pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego
 • redukcja stresu
 • zmniejszenie napięcia mięśni
 • pomaga w pozbyciu się zrogowaciałego, martwego naskórka (masaż działa jak peeling)
 • kosmetyki stosowane po takim zabiegu lepiej się wchłaniają 
 • działanie produktów stosowanych po masażu jest wzmocnione
3. Jaka szczotka nadaje się do zabiegu?
Przy kupowaniu szczotki należy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze taka szczotka powinna być wykonana z naturalnego włosia, może być dłuższe, może być krótsze, ale najważniejszy jest fakt, żeby nie była ona za twarda, bo może uszkadzać naszą skórę. Narzędzie to musi być też wygodne, nie wypadać z dłoni, gdyż to na pewno nie zachęci nas do ponownego wykonania masażu. Można kupić jeszcze szczotkę z długą rączką do masażu pleców, ale mi taka nie potrzeba 😀 Umiem się wyginać 😛 Ja mam tą z For Your Beauty z Rossmanna.
4. Jak wykonać prawidłowo masaż ciała?
 1. Skóra nie może być posmarowana żadnym balsamem, kremem, mleczkiem czy olejem.
 2. Zaczynamy od stóp a kończymy na dekolcie i rękach.
 3. Wykonujemy delikatne, posuwiste ruchy. Brzuch możemy masować okrężnymi ruchami, ale np. dla mnie jest to mniej wygodne.
 4. Szczególnie deliktanie traktujemy dekolt i piersi – tam skóra jest najbardziej wrażliwa i cienka, więc nie chcemy jej uszkodzić.
 5. Szczotkowanie nie powinno trwać dłużej niż 5 minut.
 6. Stosujemy zasadę ruchu do serca – troszkę inaczej traktujemy plecy niż jest to pokazane na grafice wyżej – odcinek lędźwiowy kręgosłupa masujemy do góry a nie w dół.
 7. Masaż najlepiej wykonywać wieczorem przed prysznicem.
 8. Po prysznicu dobrze jest wmasować w skórę ulubiony preparat nawilżajacy czy ujędrniający
 9. Na początku zabieg ten może być bolesny, ale ciało powoli się do niego przyzwyczai.
 10. Zabieg wykonujemy praktycznie codziennie lub tyle, ile jesteśmy w stanie go wykonać.
 11. Szczotkę myjemy według uznania delikatnym szamponem tak, żeby nie uszkodzić włosia.
Na koniec mam jeszcze dla Was filmik, z którego ja uczyłam się masować ciało na sucho. Mi bardzo pomógł wypracować odpowiednią metodę i mam nadzieję, że Wam także się przyda 😀

Próbowałyście takiej metody? Podoba Wam się taki zabieg?

Pozdrawiam :3

elfnaczi

Mam na imię Natalia i mam 22 lata. Uwielbiam fantastykę, dobrą czekoladę i puszyste koty. Na co dzień moją głowę zaprząta studiowanie medycyny (UMB), ale w wolnej chwili daję się ponieść fantazji i przenoszę się w świat kosmetyków.

Back to top