[RECENZJA] Lakier do paznokci MUA – Bold Blue

Hej!
   Tak jak obiecałam przychodzę do Was dzisiaj z nowym postem 😀 Zbierałam się do napisania recenzji i nie wiedziałam co ma iść na pierwszy ogień, więc wybrałam lekki temat jakim są lakiery do paznokci. Jeśli ostatnio oglądaliście moje zamówienie z cocolity to zapewne pamiętacie, że znalazły się w nim dwa lakiery z MUA. Jednym z nich jest bohater dzisiejszego posta, czyli błękit o nazwie Bold Blue. Zapraszam do czytania i oglądania 😀

   Lakier zamknięty jest w niewielkiej szklanej buteleczce z wypukłum napisem MUA. Moim zdaniem stylistyką nawiązuje do znanej marki Essie. Tyle, że pojemność nie wynosi 13 milimetrów, a zaledwie 6,2, czyli mniej niż połowa. Co ja sądzę o takiej wielkości? Nie mam nic przeciwko – mam dużo lakierów i nie jestem w stanie zużyć ich do końca. Mniejsza buteleczka powoduje, że zużywa się ją zdecydowanie szybciej. A do tego cena jest niższa 😛
   W kwestii ceny – lakier kosztował 5,90 złotego i moim zdaniem jest to stawka adekwatna do jakości tego produktu. Buteleczka jest solidnie wykonana a sam lakier utrzymuje się około 3-4 dni, więc nie jest to takie zły wynik.
   Co do konsystencji – lakier jest rzadki i szybko schnie. Pełne krycie uzyskujemy przy dwóch cienkich warstwach. Jak już wspomniałam, lakier utrzymuje się około 3 – 4 dni. Sam w sobie ładnie błyszczy, ale ja dodatkowo pokrywam go moim top coatem z wibo. Czasem jest kapryśny i lekko smuży, ale wychodzi to bardziej na zdjęciach niż w rzeczywistości.

   Jedynym minusem jest moim zdaniem pędzelek – ja wolę te grubsze, ten natomiast jest wyjątkowo cienki, ale da się do niego przyzwyczaić.  Nie wypada z niego włosie, jest dokładnie i równo przycięty, co pozwala na równomierne rozprowadzenie lakieru.

   Lakier niestety jest niedostęny stacjonarnie, ale można go kupić w wielu drogeriach internetowych. Zazwyczaj w tych, w których dostępne są i inne produkty z asortymentu MUA.

   Co ja sądzę o tym lakierze? Bardzo ładnie wygląda na paznokciach, nawet na tak bladych dłoniach jak moje. Świetnie wygląda latem i zimą. Utrzymuje się u mnie standardowo i nie odbiega wiele w tej kwestii od Essie. Mogę go z czystym sercem polecić i mam nadzieję, że drugi odcień, który mam będzie miał takie same właściwości.

   Nie pozostało mi nic innego, jak przyznać mu ocenę. Chcę to zrobić sprawiedliwie, więc magicznej dziesiątki ten błękit nie dostanie, ale w pełni zasługuje na 
8/10
Macie jakiś lakier od Mua? Lubicie takie odcienie?
Pozdrawiam i zapraszam jutro