Olejek rycynowy – walczy z wypadaniem i przyspiesza porost włosów

Dziś, mimo choroby otworzyłam Photoshopa i z moimi mistrzowskimi umiejętnościami stworzyłam tytuł dla pewnej sekcji postów 😀 Mam nadzieję, że się podoba, ja osobiście uważam, że pasuje do całego szablonu bloga a dodatkowo jest bardzo słodki 😀 Achh, te dziecko we mnie 😛 Dziś postanowiłam napisać pogadankę o Olejku Rycynowym. To on będzie głównym bohaterem dzisiejszego posta.
Więc zacznę od początku. Po farbowaniu włosów, którego teraz niezmiernie żałuję zaczęłam narzekać na coraz większe wypadanie włosów. Było to dla mnie koszmarem, bo i tak nie byłam zadowolona z ich stanu (są cienkie i średnio gęste, kitka wydaje się być bardzo cienka), a teraz zaczęły jeszcze strasznie wypadać. Szukałam w internecie sposobów na radzenie sobie z tym problemem, aż w końcu dotarłam na bloga słynnej Anwen. Przeczytałam tam kilka postów odnoście mojego kłopotu i w końcu wykopałam ten o Olejku Rycynowym. Powiedziałam mamie, żeby przy okazji zakupów w aptece zapisała na listę także to „cudo”.  Dowiedziałam się także, że delikatnie przyciemnia włosy, co było dla mnie jeszcze jednym plusem tego produktu 😀
Jak się zabrałam za stosowanie?
Delikatnie podgrzany olejek kładłam an skalp miękką szczoteczką. Na długość natomiast nakładałam inny olejek. Dlaczego? Olejek rycynowy jest najbardziej wysuszającym, ale a to i najlepiej nabłyszczającym z olei. Stosowałam taką „wcierkę” raz w tygodniu, albo na kilka godzin (wychodziło około 6-7 godzin), albo na całą noc. Następnie dwukrotnie myłam włosy dwukrotnie aby nie były oklapnięte od pozostałości oleju. Zawsze schną naturalnie więc nic więcej z nimi nie robiłam. Do rozczesywania stosowałam jedynie odżywkę w sprayu.
Skład:
Jak można się domyślić, w skład wchodzi tylko i wyłącznie olejek rycynowy, czyli oleum ricini.
Cena:
Za buteleczkę 30 mililitrów zapłaciłam aż 2,20 zł! 😀 Są spotykane także w cenie około 1,80, wszystko zależy od dostawy i apteki.

Efekty:
Moim zdaniem były dosyć spektakularne. Na mojej głowie w okolicach skroni, szyi i w ogóle wszędzie pojawił się wysyp baby hair. Bardzo mnie to zadowoliło 😀 Wypadanie zostało ograniczone, ale nie zahamowane do końca, choć byłam z tego efektu i tak bardzo zadowolona. Przyrost włosów na długość zwiększył się 2, może nawet 3 krotnie – moje kosmyki rosły jak szalone c:
Włosy były po olejku pięknie dociążone, miękkie i błyszczące, ale nie wyglądały na tłuste.
Nie jest to kosmetyk, ale jak dla mnie 8-9 /10 😀

Czyli ja osobiście kurację olejkiem polecam 😀 Należy pamiętać o tym, żeby go nie przedawkować, bo możemy wysuszyć delikatną skórę naszej głowy. Chciałabym wspomnieć też, że nie jestem specjalistką i korzystałam tylko z wiedzy dostępnej w internecie 🙂 
Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *