Oilatum Soft – szampon odkrycie

Dzisiaj głównym bohaterem będzie hipoalergiczny szampon dla dzieci – Oilatum Soft wyprodukowany przez firmę Stiefel. Miałam przyjemność stosować go przez dobry miesiąc, może nawet więcej, więc mogę wypowiadać się na temat przynoszonych przez niego efektów 😀 A więc do rzeczy!

Po pierwsze taka 6 mililitrowa saszetka w zupełności wystarczała na umycie moich cienkich i niezbyt gęstych włosów sięgających mniej niż połowy pleców. Jest bezzapachowy, bezbarwny, jego konsystencja nie jest ani mocno rzadka, ani gęsta. Nie pieni się tak mocno jak tradycyjne szampony, ze względu na brak w składzie substancji spieniających. Nie plątał mi włosów, nie powodował, że zwiększyło się ich wypadanie. Po umyciu nim i zastosowaniu maski i odżywki włosy były sypkie i pięknie się lśniły.

Pierwsze trzy składniki to :
-Woda
-Polysorbate 20 to nietoksyczny, nowoczesny emulgator otrzymywany z oleju kokosowego. Stosowany jest do emulgowania i utrwalania emulsji O/W. Nie podrażnia i jest najłagodniejszy ze wszystkich polysorbate. Idealny do tworzenia „mgieł w sprayu”, kremów, balsamów, toników.
– PEG-120 Methyl Glucose Dioleate – emulgator, roślinny zagęstnik, składni konsystencjotwórczy, 
Niestety na miejscu 6 z 10 składników pojawia się SLES, który jest łagodniejszy niż SLS, mimo to jest substancją wysuszającą. Ja nie narzekałam na wysuszenie skóry głowy, chociaż mam ją wrażliwą. Substancji tej jednak znajduje się w tym szamponie naprawdę niewiele, gdyż jest to środek spieniający, a jak już wspomniała Oilatum Soft pieni się słabo.

Moja ocena
Szampon godny polecenia, nie uczula, nie podrażnia, ma niewiele składników i jego skład jakoś bardzo nie odstrasza od używania. Na pewno będę do niego wracać, ponieważ sprawdzał się u mnie znakomicie. Jednym minusem do którego mogę się tutaj przyczepić jest tylko cena, która nie wszystkim będzie odpowiadać ( około 20 zł za 150 ml ) i brak delikatnego zapachu. W każdym bądź razie ode mnie

9/10

By Naczi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *