1. Strona Główna
  2. O mnie
  3. Serie na blogu
  4. Lifestyle
  5. Kosmetyki
  6. Kontakt
  7. INCI
  8. /elfnaczi snapchat icon twitter icon facebook icon instagram icon
Elf Naczi: WPIS GOŚCINNY ZOŁZA Z KITKĄ | JAK ZACZĄĆ I NIE ZWARIOWAĆ? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH WŁOSOMANIAKÓW

czwartek, 16 listopada 2017


WPIS GOŚCINNY ZOŁZA Z KITKĄ | JAK ZACZĄĆ I NIE ZWARIOWAĆ? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH WŁOSOMANIAKÓW


WPIS GOŚCINNY ZOŁZA Z KITKĄ | JAK ZACZĄĆ I NIE ZWARIOWAĆ? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH WŁOSOMANIAKÓW 3

Cześć!

Zapraszam Was dziś na nieco inną formę wpisu, bo tego jeszcze u mnie nie było! Postanowiłam spróbować sił i wymienić się postami gościnnymi z innymi blogerkami - tym razem przedstawiam Wam Kasię - włosomaniaczkę znaną z bloga zolzazkitka.pl. Opowie wam dziś o tym, jak radzić sobie na początku włosomaniactwa, co robić, by przetrwać ten okres i jak nie zniszczyć sobie włosów nową pielęgnacją. Zwróci też uwagę na kilka innych, ważnych aspektów, o których zapominamy, a które mają wpływ na stan naszej skóry, a co za tym idzie i włosów. Chodźcie dalej!


Bez względu na to, w jakiej dziedzinie startujemy, początki zawsze są trudne. Brak wiedzy i doświadczenia powodują, że często w głowie pojawia się bałagan, a nowo nabyte informacje tworzą chaotyczny nieład.
 
Rozpoczynając świadomą pielęgnację włosów niejednokrotnie narażamy się na nieprzyjemne w skutkach eksperymenty i półki przepełnione kosmetykami, które jednak się nie sprawdziły. Zdarza się, że zanim odkryjemy, co tak naprawdę służy kosmykom, tracimy cierpliwość i początkowy entuzjazm – zniechęceni brakiem widocznych efektów dajemy za wygraną. Jak więc zacząć i nie zwariować?

Poznaj swoje włosy.


To podstawowy krok – w innym wypadku będziesz krążyć po omacku, nie wiedząc czego właściwie szukasz. Każdy z typów włosów ma inne potrzeby, dlatego będziesz pielęgnować je innymi produktami. Kosmyki o wysokiej porowatości są z natury delikatne i bardziej podatne na uszkodzenia; pukle niskoporowate charakteryzują się domkniętymi łuskami, gładko i równomiernie ułożonymi – są więc to włosy błyszczące i śliskie. Te specyfiki, które rewelacyjnie spiszą się w pielęgnacji niskoporowców, mogą zaszkodzić włosom wysokoporowatym, to co okaże się strzałem w pielęgnacyjną dziesiątkę kosmyków cienkich czy zniszczonych, może rozczarować przy włosach grubych i zdrowych. Warto dlatego najpierw poczytać o tym, czego kosmyki mogą potrzebować – próbując rozpoznać typ włosów zaoszczędzisz swój czas, pieniądze i nerwy ;)

Ucz się na cudzych błędach!


W internecie aż huczy od porad, metod i technik, nie mówiąc już o całym wachlarzu kosmetyków, po które możemy sięgnąć, by włosy były zdrowe i lśniące.  W momencie, gdy pojawiły się wątpliwości, warto przejrzeć blogi, tematyczne fora czy facebookowe grupy wsparcia: zdecydowana większość sposób pielęgnacyjnych została już przetestowana – głupotą byłoby nie skorzystać z wiedzy i doświadczenia kolegów i koleżanek po fachu ;) Możemy nawet pójść o krok dalej i odszukać „włosową bratnią duszę” – czyli kogoś, kto ma przybliżony do naszego typ włosów, dzięki czemu łatwiej nam będzie dotrzeć do idealnej pielęgnacji.

WPIS GOŚCINNY ZOŁZA Z KITKĄ | JAK ZACZĄĆ I NIE ZWARIOWAĆ? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH WŁOSOMANIAKÓW 2

Zachowaj zdrowy rozsądek.


Zanim dasz się porwać szaleństwu włosowych zakupów, przejrzyj swoje aktualne zapasy. Być może w Twojej kolekcji znajduje się już coś wartościowego? Jeśli nie – to też nie znaczy, że na złamanie karku trzeba pędzić do pobliskiej drogerii – kuchenne półprodukty również świetnie spisują się w roli pielęgnacyjnych specyfików.

Nie od razu Rzym zbudowano.


Daj sobie czas - przy odrobinie cierpliwości i systematycznego działania wymarzone efekty na pewno się pojawią! Każde włosy są bowiem inne, jednorazowe – każde więc inaczej zareagują na wybraną pielęgnację. Pamiętaj też o drobnych, codziennych nawykach, bo i one mają duże znaczenie w walce o kondycję kosmyków: upinanie włosów do snu, pozbycie się gumek z metalowymi elementami czy zamiana frotowego ręcznika na bawełniany T-shirt czasami wystarczą, by pukle odzyskały wigor i elastyczność. 

Dieta, dieta i jeszcze raz dieta!


Punkt ostatni, chociaż nie najmniej ważny! Zbilansowana, bogata w tłuszcze, białka i witaminy dieta jest podstawową pielęgnacji. Jeśli nie zadbasz o dostarczanie od wewnątrz potrzebnych organizmowi wartości odżywczych, na nic zdadzą się hektolitry kosmetyków i pielęgnacyjne rytuały – włosy będą słabe, łamliwe, matowe.

WPIS GOŚCINNY ZOŁZA Z KITKĄ | JAK ZACZĄĆ I NIE ZWARIOWAĆ? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH WŁOSOMANIAKÓW 1

Zasad pielęgnacji jest wiele: delikatność, konsekwencja, regularność, odżywianie od środka i na zewnątrz, ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Każdy z tych punktów jest istotny – najważniejsze jednak to zachować umiar: daj sobie czas, podejdź do wszystkiego z dystansem i nie kupuj wszystkiego na raz. Bo od tego naprawdę da się zwariować! ;)

Lubicie dbać o swoje włosy? Jakie są wasze sposoby na zachowanie zdrowego ich wyglądu?

Pozdrawiam!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © www.elfnaczi.pl Blog Urodowo-Lifestylowy | Wszelkie prawa zastrzeżone