1. Strona Główna
 2. O mnie
 3. Serie na blogu
 4. Lifestyle
 5. Kosmetyki
 6. Kontakt
 7. INCI
 8. /elfnaczi snapchat icon twitter icon facebook icon instagram icon
Elf Naczi: AHOJ PRZYGODO, CZYLI JAK (nie)PLANOWAĆ WAKACJE!

sobota, 21 października 2017


AHOJ PRZYGODO, CZYLI JAK (nie)PLANOWAĆ WAKACJE!


jak zaplanować wakacje? wakacje 2018, biuro podróży Itaka, lato 2018 1
Hej!

Planowanie to ważna kwestia w moim podejściu do życia. Kiedy coś zaplanuję wiem, że jest większe prawdopodobieństwo, że dopnę to na ostatni guzik i postawiony cel zostanie przeze mnie osiągnięty. Z planowaniem życia codziennego radzę sobie doskonale – tym bardziej, że pilnuję wtedy tylko bloga i studiów. Gorzej wychodzi mi natomiast ustalanie tego, co będę robiła za kilka miesięcy – najwięcej problemów mam z wyjazdami. Dziś opowiem Wam o tym, jak nie planować wakacji (w końcu w tym roku nie udało mi się nigdzie pojechać) i co zamierzam zrobić w tym roku, by nie zaliczyć kolejnej wpadki i niepowodzenia. Zapraszam!jak zaplanować wakacje? wakacje 2018, biuro podróży Itaka, lato 2018 2

UCZCIE SIĘ NA MOICH BŁĘDACH


W te wakacje planowanie odłożyłam na ostatni moment. Moja sesja trwała naprawdę długo, bo do 7 lipca – i to bez poprawek. Później czekały mnie praktyki na oddziale kardiologicznym, wyjazd do cioci do Niemiec (na którym wcale nie odpoczęłam), a później nadszedł wrzesień. Od dawna myśleliśmy z chłopakiem o podróży nad polskie morze albo w góry – niestety początek miesiąca zaskoczył nas paskudną pogodą, deszczem, wiatrami i chłodem. Później musiałam natomiast przygotować się do nowego roku akademickiego i wakacje… przeminęły z wiatrem.

Moje rady:


 • nie zostawiajcie planowania na ostatnią chwilę
 • dobrze przemyślcie, gdzie chcecie jechać
 • pamiętajcie, że najlepsza pogoda przypada statystycznie na lipiec, ewentualnie początek sierpnia (mówię o Polsce)
 • nie odkładajcie kwestii finansowych na bok – to ważna kwestia, o której nie należy zapominać


FIRST MINUTE CZY LAST MINUTE?


Wakacje last minute zdecydowanie nie będą należały do mojej ulubionej kategorii – boję się wyjeżdżać na szybko, wokół mnie panuje wtedy chaos i destrukcja, a ja, zamiast się relaksować, stresuję się jeszcze bardziej.

Opcja first minute bardziej do mnie przemawia – wiem, kiedy mniej więcej będę miała wolne, moja druga połówka może zaplanować wtedy kilkudniowy urlop, więc z terminami nie mamy raczej problemów. Przeglądałam ostatnio oferty biura podróży Itaka na lato 2018 i nie tylko ja zacieram ręce – moi rodzice też wkręcili się w ten temat. Do wyboru mamy mnóstwo krajów, mnie ciekawi oczywiście Chorwacja i Grecja. 

Do plusów wakacji organizowanych przez takie biura należy między innymi fakt, że nie musimy się niczym martwić – mamy gotowy plan, zakwaterowanie, często też bilety lotnicze – jedziemy na gotowe! Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, ale czasem też więcej kosztuje.

jak zaplanować wakacje? wakacje 2018, biuro podróży Itaka, lato 2018 3

CO ZMIENIĘ W PLANOWANIU WAKACJI?


Mimo tego, że przed nami jeszcze listopad, grudzień, a później pół roku ciężkiej pracy na zajęciach, o wakacjach myślę już teraz i zdarza mi się to nagminnie :P Jak zaplanuję je w tym roku?

Przede wszystkim zrobię to wcześniej – nikt nie zajmie mi wtedy najlepszego miejsca, a dodatkowo załapię się pewnie na piękną pogodę – wrześniowe wakacje chyba mnie już nie interesują – chciałabym uzupełnić na słońcu braki witaminy D, popływać w ciepłym morzu, załapać się na sezonowe, letnie rarytasy.

Po drugie – przed wakacjami potrenuję mój angielski – miałam sporo przerwy i boję się, że mogłabym mieć problemy z mówieniem. Rozumiem wiele, za to kiedy mam coś z siebie wykrztusić bardzo się tremuję i brakuje mi najprostszych słów.

Pakowanie zacznę kilka dni przed. Zawsze, kiedy pakuję się dzień przed wyjazdem zapominam o wielu rzeczach i później mam do siebie pretensje. Dodatkowo, kiedy przypomnę sobie, że powinnam coś dopakować zazwyczaj nie dopisuję tego na listę (bo takowych nie tworzę) i najzwyczajniej w świecie moja pamięć to odrzuca. Informacja wraca do mnie za późno i wtedy jest zazwyczaj bezużyteczna. Nie wiem, jak to się dzieje, ale rzeczą o której najczęściej sobie powtarzam i którą zarazem najczęściej zostawiam w domu jest szczoteczka do zębów :P

Dokupię niezbędne akcesoria. W mojej szafie brakuje kilku letnich nowości, które każdy wakacjowicz powinien mieć ze sobą – kapelusz, strój kąpielowy, narzutki chroniące przed słońcem i filtr chroniący przed promieniowaniem UV to niezbędne minimum. Nawet wtedy, kiedy chowamy się w cieniu jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie tych promieni, a ja jestem zdania, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Dokładnie przejrzę zawartość kosmetyczki. Pewnie jak większość z Was mam problem z tym, że zabieram ze sobą zbyt dużą ilość kosmetyków, która zajmuje cenne miejsce w walizce, a później do niczego się nie przydaje. Tym razem będę ograniczać ją do minimum, co wcale nie będzie łatwą sprawą. Staram się dmuchać na zimne i zabierać to, co może, ale nie musi się przydać.

Zabiorę ze sobą apteczkę. Wiele osób o tym zapomina, a moim zdaniem to niezbędna rzecz! Warto zabezpieczyć się i zabrać ze sobą plastry, spray do dezynfekcji rany, np. Octenisept, coś przeciwzapalnego i przeciwbólowego, a także na wszelkie żołądkowe problemy, które zdarzają się nader często. Nie zapominajmy także o lekach, które przyjmujemy regularnie, np. tych na choroby przewlekłe czy antykoncepcyjnych!

Stworzę listę miejsc, które chciałabym odwiedzić. Część z Was pewnie wie, że nie jestem typem turysty, który leży plackiem na plaży i smaży się cały dzień na słońcu. Wakacje zazwyczaj spędzam aktywnie i staram się zwiedzać okolicę, w której się znajduję. Zawsze znajdzie się wokół coś, co mnie zainteresuje – czy to z kategorii piękna naturalnego, czy ciekawej architektury. Lubię przebywać w miejscach charakterystycznych dla danego regionu, bo to one pozwalają mi poznać panujący tam klimat, tradycje i zwyczaje. Czasem towarzyszą temu niesamowite przeżycia 😊

SŁOWEM PODSUMOWANIA


Tym razem nie odpuszczę i wybiorę się na wakacje. Jeszcze nie wiem, czy będzie to Polska, czy może odległy kraj, ale potrzebuję czasu, w którym mogłabym się zregenerować, nabrać sił na kolejny rok, pozwiedzać i zwyczajnie odpocząć. Trzymajcie kciuki – mam nadzieję, że moje plany wypalą!

jak zaplanować wakacje? wakacje 2018, biuro podróży Itaka, lato 2018 4

Wolicie wakacje first minute czy last minute? Umiecie wyszukiwać ciekawe oferty? Jakie są Wasze plany na lato 2018?

Pozdrawiam!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © www.elfnaczi.pl Blog Urodowo-Lifestylowy | Wszelkie prawa zastrzeżone