1. Strona Główna
  2. O mnie
  3. Serie na blogu
  4. Lifestyle
  5. Kosmetyki
  6. Kontakt
  7. INCI
  8. /elfnaczi snapchat icon twitter icon facebook icon instagram icon
Elf Naczi: REKONSTRUKCJA WŁOSA JOICO K-PAK | RELAKSUJĄCY ZABIEG W DAY SPA MAŁGORZATA BARTOSIEWICZ

sobota, 29 lipca 2017


REKONSTRUKCJA WŁOSA JOICO K-PAK | RELAKSUJĄCY ZABIEG W DAY SPA MAŁGORZATA BARTOSIEWICZ


rekonstrukcja włosa joico k-pak

Cześć

Jakiś czas temu wygrałam na instagramie Pauli z bloga suchockapaula.blogspot.com voucher na zabieg rekonstrukcji włosa Joico K-Pak w salonie Day Spa Małgorzata Bartosiewicz. Przez brak czasu zdecydowałam się zrealizować go dopiero 5 lipca - po ostatnim egzaminie.

Moje włosy są raczej w dobrej kondycji, ale ostatnio, po zmianie wody jest z nimi gorzej - są bardziej suche i matowe, do tego mają skłonności do puszenia się. A jak zareagowały na taki zbieg? Na czym właściwie polega taka rekonstrukcja? Czy warto się na niego wybrać niezależnie od tego, czy mamy włosy zdrowe, czy nie? Na wszystkie pytania odpowiem w dalszej części wpisu :)

REKONSTRUKCJA WŁOSA JOICO K-PAK day spa małgorzata bartosiewicz białystok


REKONSTRUKCJA WŁOSA JOICO K-PAK day spa małgorzata bartosiewicz białystok 2

Na starcie wspomnę Wam o tym, jak wygląda sam salon. Ogromnym plusem jest fakt, że w Day Spa Bartosiewicz sala z fotelami, na której odbywa się właściwe strzyżenie, modelowanie, czy farbowanie, a także zabiegi, jest oddzielona od wejścia osobnym pokojem i korytarzem. Daje nam to pełny komfort i możliwość odprężenia - nikt nie biega, nie stresuje nas, nie otwiera drzwi i nie robi przeciągu. Nie słychać tu głośnych rozmów - można się wyciszyć i zrelaksować. Salon prezentuje się schludnie, wystój jest raczej minimalistyczny. Panuje w nim porządek. Na półkach poustawiane są kosmetyki, z którymi możemy się zapoznać - bliżej przyjrzeć obietnicom producenta czy składowi, ja akurat tę kwestię bardzo cenię.

Moje włosy oddałam w ręce Pani, która stworzyła to miejsce - Małgorzaty Bartosiewicz, która jest instruktorem i miała okazję czesać gwiazdy. Widać, że kocha to, co robi i wkłada w tę pracę serce. Posiada przy tym ogromną wiedzę i chętnie wchodzi w pogawędki na temat włosów (i nie tylko :P). Atmosfera, która panuje w salonie jest miła i przyjemna - na starcie zaproponowano mi coś ciepłego do picia, a podczas zabiegu byłam dokładnie informowana o tym, co dzieje się na mojej głowie.

REKONSTRUKCJA WŁOSA JOICO K-PAK day spa małgorzata bartosiewicz białystok 3

Zabieg rekonstrukcji to cztery kroki, które doprowadzają nas małymi krokami do pięknych, zdrowych i lśniących włosów. Etapy te to:

Krok 1 – OCZYSZCZANIE
Skutecznie usuwa wszelkie mikrozanieczyszczenia. Włosy stają się perfekcyjnie świeże.
Krok 2 – WYGŁADZANIE
Dokładnie wyrównuje powierzchnię. Włosy stają się idealnie gładkie i miękkie.
Krok 3 – REKONSTRUKCJA
Intensywnie odbudowuje i naprawia strukturę. Włosy stają się elastyczne i sprężyste.
Krok 4 – NAWILŻANIE
Dogłębnie nawilża i nadaje elastyczność. Włosy stają się lśniące i podatne na układanie.
W każdym z tych kroków używane były konkretne produkty Joico. Zaczęłyśmy od szamponu, przeszłyśmy przez zakwaszacz, a skończyłyśmy na bogatej masce. Mocno oczyszczający szampon pozbył się z moich włosów zanieczyszczeń, sebum, a także nadbudowanych substancji - protein, czy silikonów niezmywalnych wodą i lekkimi detergentami. Rozchyla on łuski i pozwala składnikom kolejnych produktów przenikać w głąb włosa. Zakwaszacz ma na celu przywrócenie włosom odpowiedniego pH, wpływa też pozytywnie na domykanie wyżej wspomnianych łusek, a przez to wygładzenie włosa i jego blask. Maska zawiera naturalną keratynę wysokiej jakości, pochodzenia zwierzęcego (a nie roślinnego, jak w wielu preparatach drogeryjnych), która jest naturalnym budulcem naszych włosów. Uzupełnia ona ubytki i zniszczenia, dociąża włosy i sprawia, że nie tylko wyglądają zdrowiej, ale takie też są. 

REKONSTRUKCJA WŁOSA JOICO K-PAK day spa małgorzata bartosiewicz białystok

Sam zabieg trwał naprawdę dość długo - myślałam, że wyrobię się w godzinkę, a spędziłam w salonie prawie dwie - dobrze, że zarezerwowałam więcej czasu :P Niektóre kroki były powtarzane, a każdy z produktów przebywał na włosach kilka minut - po to, by miał czas zadziałać. Podczas zabiegu możliwy jest masaż - fotele wyposażone są w taką funkcję, dlatego nawet długie minuty, które musimy na nim spędzić nie są niczym uciążliwym - źle znoszę wizyt u fryzjera, bo od miski boli mnie szyja - tu była tak wyprofilowana, że aż tak tego nie odczułam, dodatkowo lekkie wibracje powodowały, że moje zmęczone mięśnie mogły w końcu przestać się spinać :P Ważną informacją jest fakt, że przez 48 godzin od zabiegu niewskazane jest mycie włosów.

REKONSTRUKCJA WŁOSA JOICO K-PAK day spa małgorzata bartosiewicz białystok 5

Jakie efekt uzyskałam po zabiegu? Piękne,zadbane i gładkie włosy. Od razu po wyjściu z salonu były dociążone i bardzo lśniące - miałam wrażenie, jakbym wykonała zabieg keratynowego prostowania, a nie rekonstrukcji maską. Sam zabieg nie polegał przecież na wprasowywaniu keratyny we włosy pod wpływem gorącej temperatury - całość przypominała domową pielęgnację - szampon, produkt zakwaszający i maska. Dziś mija 24 dni od zabiegu - to ponad 3 tygodnie. Jak wyglądają więc moje włosy? Niestety dociążenie znikło, ale naturalny, piękny blask nadal jest widoczny. Włosy są mocne, ale lekkie, niestety woda w moim rodzinnym domu przestała mi służyć. Rekonstrukcję włosa od Joico można wykonywać cyklicznie, zależnie od stanu włosów - na rozjaśnianych częściej (np. raz na miesiąc czy dwa), a na farbowanych mniej więcej co 3 miesiące, a na naturalnych nawet co pół roku. Mi sam zabieg się podobał, dobrze jest go zafundować przed jakimś większym wyjściem. Efekty możecie znaleźć niżej.

REKONSTRUKCJA WŁOSA JOICO K-PAK day spa małgorzata bartosiewicz białystok efekty na włosach
1. WŁOSY UMYTE SILNIE OCZYSZCZAJĄCYM SZAMPONEM, BEZ ODŻYWKI, SPUSZONE PO DESZCZU - ZDJĘCIE BEZ FLESZA.
2. WŁOSY PO ZABIEGU REKONSTRUKCJI WŁOSA JOICO K-PAK - ZDJĘCIE BEZ FLESZA.
3. WŁOSY PO ZABIEGU REKONSTRUKCJI WŁOSA JOICO K-PAK - ZDJĘCIE Z FLESZEM.

Wybrałybyście się na taki zabieg? Jak podoba Wam się salon? Co sądzicie o efektach?

Pozdrawiam :*


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © www.elfnaczi.pl Blog Urodowo-Lifestylowy | Wszelkie prawa zastrzeżone