#LETNICZAS | RELAX, TAKE IT EASY | JAK SIĘ RELAKSUJĘ? MOJE SPOSOBY NA IDEALNE WAKACJE? DOM CZY PODRÓŻE?

#letni czas sposoby na relaks plany na wakacje elfnaczi

Hej!

Zapraszam Was dziś na kolejną odsłonę wpisów z serii #letniczas. Tym razem opowiem Wam w kilku słowach jak zazwyczaj spędzam wakacje oraz o moich pomysłach na relaks. Będzie to wpis bardziej lifestylowy, niż kosmetyczny, ale mam nadzieję, że Wam się spodoba.
Niestety mam opóźnienia, ale sesja mnie goni i przez najbliższe trzy tygodnie muszę (i chcę) skupić się na nauce. Postaram się dodawać tu przynajmniej 2 wpisy tygodniowo – mam już kilka  w planach i mam nadzieję, że uda mi się je zrealizować. Jeśli zaciekawił Was temat tego – zapraszam dalej 🙂 Będę zdradzać słodkie tajemnice 😀

#letni czas sposoby na relaks plany na wakacje elfnaczi 2

LATO, LATO, LATO CZEKA…

Kto nie zna tego hitu – buuuu 😛 Piosenka mojego dzieciństwa, puszczana z magnetofonu i kaset – ile radości było w przekręcaniu taśmy, kiedy się skończyła. W tym paragrafie chciałabym wspomnieć o tym, z czym kojarzy mi się letnia pora.

Dzieciństwo spędzone na wsi zaowocowało konkretnymi skojarzeniami – złotymi lub żółtymi polami, lasem i ciepłymi wieczorami przy ogniskach czy nad jeziorem. Mam to szczęście mieszkać na terenie zielonych płuc Polski, w niewielkiej miejscowości oddalonej od zgiełku miast. Cisza, spokój, odgłosy cykad i świerszczy potrafią działać na mnie niezwykle relaksująco. 

Rano budzi mnie śpiew ptaków i promienie słońca padające z okna. Nie wstaję wtedy od razu – delektuję się tą chwilą, póki jeszcze mogę. Jestem w na tyle komfortowej sytuacji, że nie czeka mnie praca, mąż, czy dziecko. Mogę pozwolić sobie na chwilę wytchnienia, rozpieszczać się i pielęgnować wewnętrzną, infantylną Naczi. Lato, wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie kojarzy mi się z ciągłym pędem. To właśnie okres spokoju, ładowania akumulatorów i dumania – nad książką, herbatą, czy dobrym filmem.

#letni czas sposoby na relaks plany na wakacje elfnaczi 3

SPONTANICZNOŚĆ, CZY SKRUPULATNE PLANOWANIE?

Niestety jestem typem człowieka, który nie pogodzi się z wyjazdem na ostatnią chwilę. Staram się planować wszystko najdokładniej jak się da, a spontaniczny wyjazd – co najwyżej gdzieś niedaleko, na krótko i w znajome okolice. Nie wyobrażam sobie podróży ‚last minute’ do zamorskich krain. Lubię spędzać wakacje w domu – tylko wtedy mogę się tam tak naprawdę odprężyć – w ciągu roku akademickiego zazwyczaj muszę siedzieć z nosem w książkach, a wtedy, kiedy się nie uczę, myśli zaprzątają mi inne uczelniane sprawy. Zdecydowanie stawiam na planowanie i się tego nie wstydzę 😛 Nie od dziś wiadomo, że rozrywkową dziewczyną nie jestem, a mój M. cierpi, jak ma mnie gdzieś bez zapowiedzi wyciągnąć 😛

#letni czas sposoby na relaks plany na wakacje elfnaczi 4

SPOSOBY NA LETNIE WIECZORY

Wspominałam już o ogniskach, czytaniu książek i oglądaniu seriali. Uwielbiam też spacerować po lesie, polanach – nie muszę wybierać się daleko – mam to na wyciągnięcie ręki. Przesiadywanie w ogrodzie do późna to coś, co odkryłam na nowo i zaczęłam w końcu doceniać. Nie przeszkadzają mi w tym nawet komary. Latem uwielbiam wdawać się w długie rozmowy z moimi rodzicami – są moimi przyjaciółmi i traktują mnie jak równą sobie – żaden temat im nie straszny, a z tatą zaczęłam dogadywać się tak samo dobrze, jak z mamą! Ogromną przyjemność sprawia mi też wpatrywanie się w gwieździste niebo – w mieście nie widać gwiazd, bo jest zbyt jasno. W moim rodzinnym domu niebo jest roziskrzone, a bardziej wprawne oko odnajdzie nawet kilka gwiazdozbiorów. Czy Wy też czekacie czasem na spadającą gwiazdkę?

#letni czas sposoby na relaks plany na wakacje elfnaczi 5

CZY CZEGOŚ MI BRAK?

Tak… Bardzo brakuje mi długich wypraw z moim psem. Kochałam patrzeć na jego radość, wdzięczne oczy – między mną i moim bratem a nim nawiązała się niesamowita więź. Jest mi smutno bez jego uśmiechów (umiał szczerzyć zęby i marszczyć nochal i to jeszcze jak!), wesołego poszczekiwania i czołgania się z łapkami ułożonymi do tyłu. Brakuje mi jego mądrych oczu, w których widziałam miłość, zrozumienie, a czasem współczucie, czy smutek. Nie ma go z nami już 2 lata, ale tych 15, które spędziliśmy razem były cudowne – miło jest je wspominać. Czy Wy też macie psiego przyjaciela?

Zakończyłam ten post nieco refleksyjnie, ale nie myślcie, że smutno – taka jestem kolej rzeczy i w pełni to zaakceptowałam. Lubię jednak wracać do miłych, radosnych wspomnień, które za każdym razem, kiedy budzone są na nowo, wyglądają trochę inaczej. Lato to cas refleksji, dojrzewania, nie tylko zabaw i psot. Czy Wy też odnosicie podobne wrażenie?

#letni czas sposoby na relaks plany na wakacje elfnaczi 6

Zapraszam Was na blogi dziewczyn:

Jakie macie plany na tegoroczne wakacje? Spokój, czy szalone wyjazdy? U mnie będzie i jedno, i drugie, a jeszcze dodatkowo pierwsze praktyki 🙂
Pozdrawiam!