1. Strona Główna
  2. O mnie
  3. Serie na blogu
  4. Lifestyle
  5. Kosmetyki
  6. Kontakt
  7. INCI
  8. /elfnaczi snapchat icon twitter icon facebook icon instagram icon
Elf Naczi: YANKEE CANDLE | VERBENA | Boskie ziele?

piątek, 11 marca 2016


YANKEE CANDLE | VERBENA | Boskie ziele?Hej!

Dzisiaj zaczynamy weekend z najnowszą kolekcją Yankee Candle - Pure Essence. Na pierwszy ogień poszła u mnie werbena, która bardzo dobrze kojarzy mi się z zajęciami terenowymi z botaniki. Ciepło wspominam jej delikatnie cytrynowy zapach dzięki któremu łatwo było określić, że to właśnie o nią chodzi :) Czy naturalny aromat został dokładnie odtworzony? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć - zapraszam do dalszej części posta :)Wosk z kwiatowej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic o odświeżającym zapachu kwiatów werbeny połączonej z cytrusami i kremową wanilią.

Verbena to zapach świeży i wcale nie tak bardzo kwiatowy jak moglibyście pomyśleć. Werbena z natury jest rośliną, której olejki eteryczne znajdujące się np. w łodydze, mają lekko cytrusowy aromat. Jest on odprężający i działa kojąco - nie bez powodu zapach ten był wykorzystywany w celach leczniczych. Działał między innymi na bóle głowy, problemy skórne czy w celu podkręcenia metabolizmu.

Jak pachnie ten wosk? Rzeczywiście ma lekko cytrusowy aromat. Wanilia nie jest tu zbyt mocno wyczuwalna - robi delikatne tło, ale praktycznie "nie rzuca się w oczy" :P Zapach wosku jest intensywny, ale nie ma tu mowy o powodowaniu mdłości czy migren. Jestem nim pozytywnie zaskoczona i szczerze polecam go osobom lubiącym lekkie, nieprzytłaczające aromaty. 

Chciałam jeszcze opowiedzieć Wam skąd wziął się tytuł. Chciałam przytoczyć pewien interesujący cytat Aubrey's Miscellanies. 

Werbena pospolita była uważana za zioło o dużej wartości już w starożytności. Od dawna utożsamiana była z boskością i innymi siłami nadprzyrodzonymi. Ma ona równie długą historię jako roślina lecznicza. W starożytnym Egipcie nazywana była "łzami Isis". Celtyccy kapłani (druidzi) prawdopodobnie używali jej w trakcie obrzędów na terytorium starożytnej Anglii. W początkach ery chrześcijańskiej, legenda ludowa głosiła, że werbeny pospolitej użyto żeby zatamować krwawienie z ran Jezusa po zdjęciu z krzyża: stąd wzięła początek nazwa „święte zioło". Chińskie legendy nazywają ją "Zębem Smoka" odnosząc się do siły, która w niej drzemie.
Wosk znajdziecie na goodies.pl w cenie 8 złotych.


Podoba Wam się nowa kolekcja Pure Essence? Co myślicie o zapachu Verbena?

Pozdrawiam


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © www.elfnaczi.pl Blog Urodowo-Lifestylowy | Wszelkie prawa zastrzeżone