1. Strona Główna
  2. O mnie
  3. Serie na blogu
  4. Lifestyle
  5. Kosmetyki
  6. Kontakt
  7. INCI
  8. /elfnaczi snapchat icon twitter icon facebook icon instagram icon
Elf Naczi: ŚWIĄTECZNY ALFABET

sobota, 26 grudnia 2015


ŚWIĄTECZNY ALFABETHej!

Święta Bożego Narodzenia powoli zbliżają się już ku końcowi i niedługo czeka nas impreza zakańczająca ten rok - Sylwester. Ja pewnie spędzę go w domu, najpierw w sukience, potem w piżamkach i z takiego zakończenia będę 100 procentowo zadowolona :) Nie chciałam na ten okres przygotowywać posta ani kosmetycznego, ani z recenzją - postawiłam na coś pomiędzy tagiem a blogowymi rozmyślaniami. Świąteczny alfabet podpatrzyłam u często komentującej u mnie Beauty B., czyli Moniki z bloga beautybeauty2003.blogspot.com. Jeśli jesteście ciekawi, co udało mi się wymyślić - zapraszam Was dalej ;)A jak Anioły

Nie wiem jak u Was, ale w moim domu rodzinnym często się ten motyw przewija. Mamy kilka figurek z podobiznami aniołków, na choince też staramy się umieścić kilka zawieszek w tym kształcie. Podoba mi sie ta mini "tradycja" i myślę, że będę ją w przyszłości kultywować we własnym domu.

B jak Babcine pierogi

Podczas świąt nie ma nic lepszego niż pierogi zrobione przez babcię. Mogę się nimi zajadać i nie chcę kończyć, a one tak szybko znikają :P Na szczęście moja babcia wie, że je uwielbiam i zawsze "chowa" dla mnie kilka sztuk - mogę się więc nimi delektować już po Wigilii :D

C jak Choinka

Ktoś może powiedzieć, że jak ja mogę mówić o choince, skoro nawet nie mam żywej w swoim mieszkaniu. W gwoli wyjaśnienia - raz zdecydowaliśmy się na drzewko z lasu i niestety nie przetrwało ono u nas zbyt długo :C Wróciliśmy więc do sztucznej choinki i ta również potrafi pięknie wyglądać i nadać wnętrzu zimowej, świątecznej aury. Nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia bez tej ozdoby.

D jak Dom rodzinny

Wiem, że na Święta jeszcze przez długi czas będę wracać do mojego domu. Nie potrafię wyobrazić sobie, że miałabym spędzać Wigilię bez rodziny, w kameralnym gronie. Moim zdaniem jest to czas, który powinniśmy maksymalnie wykorzystać na rozmowy, zacieśnianie więzi i wspominanie dawnych lat. Nie raz nieźle uśmieliśmy się oglądając stare zdjęcia :P

E jak Elegancja

Kolejną rzeczą, jakiej nie jestem w stanie pojąć jest spędzanie świąt w dresach. Rozumiem, że nie każdy chce zakładać garnitur czy sukienkę, ale warto włożyć choć minimum pracy we własny wygląd - święta wypadają tylko raz w roku. I nie chodzi mi tu o to, aby się "pokazać i popisać", ale żeby wzmocnić powagę tych cudownych chwil.

F jak Filmy Disney i Pixar

U mnie tradycją jest oglądanie bajek wyżej wymienionych wytwórni, a nie Kevina :P Uwielbiamy animacje i bajki dla dzieci, bo często mają one głębszy przekaz niż filmy emitowane w tym samym czasie w telewizji. Są też ciekawe i śmieszne, więc to bombowa kombinacja :D Polecam każdemu dużemu dzieciakowi :P

G jak Gwiazdka (oczywiście pierwsza)

Kto z Was jako dziecko stał w oknie i po 16-17 szukał na niebie pierwszej gwiazdki? U mnie była ona oznaką do rozpoczęcia wigilijnej kolacji i choć nie zawsze taki start nam wychodził, to miłe wspomnienia bo tym wyczekiwaniu zostały w mojej pamięci do dziś ;)

H jak Historie z dawnych lat

Przy stole wigilijnym często opowiadamy sobie rodzinne historie. Śmiejemy się przy tym do łez, czasem wzruszamy, a kiedy indziej motywują nas one do działania i wzięcia się w garść. Można wtedy dowiedzieć się o sobie wielu ciekawych rzeczy i dzięki takim opowieściom dowiedziałam się naprawdę wiele o moim drzewie genealogicznym, za co jestem wdzięczna rodzicom i dziadkom :)

I jak Imieniny

Co roku gwiazdka jest również dla nas świętowaniem imienin. Moja mama ma na imię Ewa i to właśnie w Wigilię wypada jej święto. Zazwyczaj impreza odbywa się w pierwszy lub drugi dzień świąt - przez to nie mogę się potem ruszać - od stołu powinnam się turlać :P

J jak Jasełka

W szkole nie raz brałam udział w takich przedstawieniach. Przygotowania były okresem pełnym śmiechu, rozmów z koleżankami, przemyśleń na temat Bożego Narodzenia, stresu i zadumy. Przed każdym z nich byłam bardzo stremowana, ale zawsze wszystko szło zgodnie z planem.

K jak Kolędy i Karp

Co do kolęd - uwielbiam je nucić i śpiewać. Są jakby stworzone do mojego wysokiego głosu i nie raz występowałam dzięki temu na "choince" w szkolnych murach. Nie wiem, która podoba mi się najbardziej, ponieważ wszystkie są piękne, ale najbardziej w pamięci tkwią mi Bóg się rodzi i Mizerna cicha - może dlatego, że są poważne i skłaniają do zadumy.

Jeśli chodzi o karpia to może się zdziwicie, ale u mnie rzadko ta ryba ląduje na stole. Nie smakuje nam i nie chcemy, żeby tylko stała i ładnie wyglądała - wolimy postawić na coś, co lubimy i z chęcią skosztujemy :)

L jak Laska Świętego Mikołaja

Gadżetem, który posiadał każdy Mikołaj, którego pamiętam z dzieciństwa jest zakręcona laska. Kojarzy mi się też z historią o prawdziwym Mikołaju opowiadanej często w okresie świątecznym na religii - może coś sobie zmyśliłam, ale podobne fakty krążą gdzieś w mojej głowie :P

M jak Marzenia

Podczas Świąt często nasze marzenia się spełniają - czy to w formie prezentów, czy spotkania z bliskimi - to wszystko zależy od danej sytuacji. Moim zdaniem jest to magiczny czas i wszystko jest wtedy możliwe ;)

N jak Natura

W okresie świątecznym nierzadko się wyciszamy, wracamy do swojej pierwotnej natury. Odrzucamy troski i zmartwienia - niektóre na krótko, ale nawet taka chwila wytchnienia jest na wagę złota.

O jak Opłatek

Zwyczaj dzielenia się opłatkiem bardzo mi się podoba. Są to chwile radości, wzruszeń i składania sobie życzeń - często prostych, nieskładnych, ale od serca - czyli takich, jakie są najważniejsze. To kolejna rzecz, bez jakiej nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ ta tradycja jest naprawdę piękna.

P jak Prezenty

Nie pamiętam Wigilii, na której nie byłoby pod choinką chociaż jednego prezentu. Są one ważne, ale nie najważniejsze, i o tym musimy pamiętać, żeby nie zniszczyć magii świąt. Sama lubię je zarówno dawać jak i dostawać. Nigdy natomiast nie wymagałam od rodziców bardzo drogich upominków - liczy się gest i chęci, a nie kwota przeznaczona na podarek.

R jak Rodzina

Nie raz w tym poście wspominałam Wam o tym, że w samym świętowaniu bardzo podoba mi się możliwość spotkania z całą rodziną. A że moja jest zakręcona, to często mamy dużo śmiechu przy stole :P

S jak Sylwester

Od Wigilii do Sylwestra pozostał nam już tylko tydzień i zaraz będzie trzeba zacząć przygotowania. Ja w tym roku również zostaję w domu, ale tym razem nie w piżamach, a w sukience - jest więc progres :D Może za rok gdzieś się wybiorę :P

T jak Tradycja

W Polsce Święta Bożego Narodzenia obchodzone są bardzo uroczyście i mamy wiele własnych, charakterystycznych dla naszego narodu tradycji. Ubieranie choinki, wspólne przygotowywanie potraw, dzielenie się opłatkiem czy wkładanie sianka pod obrus to tylko część z nich, a i tak każda jest na swój sposób piękna. Mam nadzieję, że młodsze pokolenia będą to kontynuować i taka forma spędzania Wigilii i Świąt będzie kultywowana jeszcze przez wiele lat.

U jak Ulubione Święta

W ciągu roku to właśnie grudniowe święta są moimi ulubionymi. Chyba nie jestem w tym odosobniona i bardzo się z tego powodu cieszę :D

W jak Wieczerza

Kolacja jest najważniejszym punktem Wigilii. To do niej się przygotowujemy. Wieczorem zasiadamy przy stołach, czytamy Pismo Święte i dzielimy się opłatkiem. 

S jak Sprzątanie

Kto nie robił świątecznych porządków ręka do góry! Na pewno większość z nas się na robienie porządków załapała :P Ja to lubię - mam wtedy wszystko posegregowane i mogę ocenić, co jest mi potrzebne a co nie. Lubię sprzątać, ale tylko wtedy, kiedy mam na to ochotę :P

Z jak Zdrowie

To chyba coś, czego najczęściej sobie życzymy przy składaniu świątecznych życzeń. To jedna z najważnieszych wartości w naszym życiu, bo gdy nie ma zdrowia inne plany też się komplikują.

Po weekendzie wracamy do bardziej treściwego blogowania! Podoba Wam się taki rodzaj tagu? Macie inne propozycje rozwinięć do literek?

Pozdrawiam :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © www.elfnaczi.pl Blog Urodowo-Lifestylowy | Wszelkie prawa zastrzeżone