1. Strona Główna
  2. O mnie
  3. Serie na blogu
  4. Lifestyle
  5. Kosmetyki
  6. Kontakt
  7. INCI
  8. /elfnaczi snapchat icon twitter icon facebook icon instagram icon
Elf Naczi: WŁOSOWA AKTUALIZACJA | Wrzesień 2015

czwartek, 15 października 2015


WŁOSOWA AKTUALIZACJA | Wrzesień 2015Hej dziewczyny!

Blogger niestety znowu zaczął płatać mi figle i mam okropne problemy z opublikowaniem tego posta. W ogóle nie mogę zamieścić w nim zdjęć - podobny problem nigdy nie miał u mnie miejsca, może Was spotkało coś podobnego i możecie mi dać jakąś dobrą radę, aby temu zapobiec?
Wracając do tematu - chciałam Wam dziś pokazać jak mają się moje włosy. Aktualizacja dawno się już na blogu nie poprawiała - po pierwsze trochę z lenistwa, po drugie - nie miał mi kto zrobić dobrych zdjęć. Zresztą moje włosy ostatnio przechodziły kryzys wieku średniego ( o ile można to tak nazwać :P )  - raz szybko się przetłuszczały, innym razem puszyły, a przy trzecim myciu wypadały jak szalone. Nie obce było im strączkowanie i plątanie, artystyczny nieład też często występował na mojej głowie. Prawdopodobnie podziałała na nie zmiana wody i klimatu - to coś, czego moja skóra i włosy nienawidzą. Jeśli chcecie poznać dalszą część historii - zapraszam do drugiej części :)

Włosy delikatnie urosły, choć w porównaniu do poprzednich zdjęć może być to słabo widoczne -  w wakacje ścięłam około 5 centymetrów pofarbowanych końców. Wypadanie włosów unormowało się, tylko kilka dni w miesiącu włosów poleciało dość dużo. Nie zmieniłam zbytnio swojej pielęgnacji, ale przez częste wyjazdy zaniechałam olejowania (zdarzyło mi się ono może  dwa, trzy razy) - włosy jednak bardzo na tym nie ucierpiały i chcę znowu powrócić do tego "zabiegu". Zauważyłam, że moim włosom najbardziej służy minimalistyczna pielęgnacja typu - szampon + maska + odżywka bez spłukiwania + serum na końce. Ewentualnie dodaję olej przed, ale nigdy go nie emulguję. Zamierzam znów podciąć końce o 5 lub więcej centymetrów. Często suszyłam włosy zimnym nawiewem i myślę, że wtedy wyglądały zdecydowanie lepiej, niż kiedy pozwalałam im schnąć naturalnie.


Stosowane przeze mnie produkty:
Szampony - Alterra, różne rodzaje, Farmona z czarną rzepą do mocniejszego oczyszczenia włosów i skóry głowy
Maski - Kallos Algowa, Kallos Colour, Suflet Dove Oxygen Moisture
Odżywki - Alterra Granat i Aloes
Oleje - Babydream
Serum - Biovax A+E
Suplementy - Merz Special
Inne - Invisibooble, Tangle Teezer

Stawiacie na jesienną odbudowę, czy minimalistyczną pielęgnację? 
Pozdrawiam :3


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © www.elfnaczi.pl Blog Urodowo-Lifestylowy | Wszelkie prawa zastrzeżone