1. Strona Główna
  2. O mnie
  3. Serie na blogu
  4. Lifestyle
  5. Kosmetyki
  6. Kontakt
  7. INCI
  8. /elfnaczi snapchat icon twitter icon facebook icon instagram icon
Elf Naczi: Bo jak nie medycyna, to co?

niedziela, 18 maja 2014


Bo jak nie medycyna, to co?Hej!
Jak wiecie, bo już się na ten temat zdążyłam wyżalić, wyniki moich matur nie zadowalają mnie w takim stopniu, w jakim zadowalać powinny.
Spodziewam się około 75 % z chemii, może trochę mniej, może trochę więcej i od 87% do 92% z biologii.
Zapytacie pewnie jaki wynik satysfakcjonowałby mnie, taką marudę.
Ja wam wtedy odpowiem - taki, żebym dostała się na medycynę.

Chciałam porozmawiać dzisiaj o moich planach na najbliższą przyszłość. Jak wiecie, tegorocznych maturzystów czekają najdłuższe wakacje życia - ja tak to nazywam :P
Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Mi na szczęście udało się nie siedzieć bezczynnie w domu. Prawdopodobnie będę stażystką :D Dosyć miła praca, a trochę pieniędzy wpadnnie na konto. A co po wakacjach?

Moje uniwersyteckie plany:
1. Medycyna, prawopodobnie w :
-Gdańsku
-Białymstoku
-Bydgoszczy
-ewentualnie Szczecin bo tam niskie progi

2. Farmacja
-Gdańsk
-Białystok

3. Analityka medyczna
-Gdańsk

Na któreś z tych studiów dostanę się na pewno, na które, jeszcze nie wiem. Pozostało czekać na wyniki i ogłoszenie list. 

Czy chciałabym wziąć tak zwany Gap Year, czyli rok wolny, gdybym nie dostała się na medycynę?
I tak, i nie. Mogłabym się wtedy gruntownie przygotować do matury i w ogóle, ale wiem, że mam już dużo wiadomości więc wystarczy mi na naukę naprawdę niewiele czasu, wystarczy od czasu do czasu coś przypominać, aby nie wypadło z głowy. Na nie jestem z tego względu, że pewnie nie znalazłabym pracy, no bo po liceum to nawet zawodu się nie ma, a do tego ciężko byłoby mi znów wyrobić sobie pewien rytm nauki po rocznej przerwie. A jednak na medycynie nie ma leniuchowania, trzeba kuć, kuć i kuć.

Podsumowując, medycyna to moje marzenie. Nie idę na te studia ze względu na niby wielką kasę którą będę zarabiać, a dlatego, że bardzo mi się to podoba i wiem, że spełniłabym się w tym zawodzie. Myślę, że Ci, którzy idą na kierunek lekarski tylko dla pieniędzy często z niego wypadają, bo jest to zawód trudny, wymaga wiele poświęceń a także mocnej psychiki, świadomości o ciążącej odpowiedzialności. 
Na szczęście mam cudownych rodziców i chłopaka, którzy mnie wspierają, mówią, że wierzą że się uda, a jak nie, to mogę próbować i za rok i za dwa, oby tylko spełnić swoje marzenia. Za taką rodzinę naprawdę można dziękować.


Mam nadzieję, że ten post Wam się podobał. Nie jest to tylko blog kosmetyczny, nie jestem pusta, mam do powiedzenia Wam coś więcej a nie tylko recenzje itp. Myślę, że zrozumiecie, bo lifestyl jest w zamyśle tego bloga od samego początku. Mam też nadzieję, że nie zanudzam. Powoli znów się wdrażam i zacznę regularnie pisać posty. Dziękuję za uwagę :P

Proszę wszystkich, którzy to przeczytają o trzymanie kciuków. Z góry dziękuję za wsparcie.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © www.elfnaczi.pl Blog Urodowo-Lifestylowy | Wszelkie prawa zastrzeżone