1. Strona Główna
  2. O mnie
  3. Serie na blogu
  4. Lifestyle
  5. Kosmetyki
  6. Kontakt
  7. INCI
  8. /elfnaczi snapchat icon twitter icon facebook icon instagram icon
Elf Naczi: Kompleksy. Czy każdy je ma?

sobota, 17 sierpnia 2013


Kompleksy. Czy każdy je ma?Dzisiaj post bardziej na poważnie. Zacznę od tego, czym jest kompleks. Oczywiście według mnie. Moim zdaniem jest to dopatrywanie się w sobie wad. Dosłownie. Dlaczego tak twierdzę? Z autopsji niestety...

Opowiem zatem o swojej historii. Zawsze byłam chudziutką osobą, miałam bladą, prawie białą twarz bez żadnej krostki, zero brzucha. Gęste włosy. Nigdy nie narzekałam na swoją urodę, bo co miałam zrobić jak nie miałam na co :P Przepraszam, zawsze wypominałam sobie, że mam krzywe nogi, chociaż w rzeczywistości są proste. Nie wiem dlaczego, takie zboczenie :P

Wszystko zaczęło się około 3 lata temu. Z magicznej wagi 48 skoczyło do 52 kg. Jest to praktycznie idealna waga dla mnie, bo mam aż 170 cm, ale już coś było według mnie nie tak. Do tego musiałam zacząć chodzić do dermatologa, bo zaczęły się problemy ze skórą. Do tego zaczęłam garściami tracić włosy. Doszło do tego że wypadła mi ich jedna trzecia. Było to dla mnie straszne, bo zawsze o nie dbałam i nigdy nie farbowałam, więc nic takiego nie powinno się wydarzyć.

Miałam i mam nadal wiele problemów. Czasem narzekam na wszystko w moim ciele. Jestem wobec siebie bardzo krytyczna, co wcale nie jest plusem. Na szczęście potrafię racjonalnie myśleć i nie katuję siebie jakimiś dietami cud, czy czymś podobnym.

Dlaczego dobijanie własnego siebie jest tak popularne w XXI wieku? Stereotypy i te gówniane ideały. Idealne wymiary, idealna waga, idealny kształt nosa, ust i ogóle. Bez przesady, ale gdyby każdy był idealny to, po pierwsze byłoby nudno, po drugie każdy wyglądałby tak samo, co przestałoby być idealne, bo przecież ideał musi mieć w sobie coś z oryginalności, a po trzecie nie byłoby kogo wystawić na piedestał i nazwać mianem ideału..Takie jest moje skromne zdanie. Wiem, że wiele dziewczyn w moim wieku cierpi na ten sam problem. To nie jest normalne, to jest chore.

Mam jedną radę : wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku. Co do figury, lepiej pomęczyć się ćwiczeniami niż nierozsądną dietą albo głodówką. Zapamiętajcie.

Pytanie do czytelników: Czy Wy macie problemy, jak radzicie sobie z kompleksami, czy jest ktoś, kto Wam pomaga ? 

Trzymam kciuki za wszystkich i pozdrawiam.
By Naczi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...